uratowane
Kubuś właśnie idzie do stada. Posłuchajcie tych odgłosów. Robią wrażenie.
30 kwietniaZaprowadziłem Kubusia do stada. Odgłosy jakie towarzyszą poznawaniu się brzmią przerażająco. Ale tak naprawdę nic tam się złego nie dzieje. Tak się po prostu witają kucyki.Kubuś to stary ale całkiem jary kucyk, nie daje sobie w kaszę dmuchać.A żyje i spaceruje sobie po padoku dzięki Wam, To Wy uratowaliście mu życie. Za co z całego serca dziękujemy. Marek Sotek https://youtu.be/65WfwfvRGQo
Przygotowałem ściągawkę, jak wypełnić PIT, jeśli chcecie przekazać nam 1,5% swojego podatku.
Dostaję od Was co pewien czas pytania, jak wypełnić PIT, żeby przekazać nam 1,5% podatku. Więc dla przypomnienia: Należy podać KRS: 0000507234 oraz – TO BARDZO WAŻNE – cel szczegółowy: 137452. A żeby jak najbardziej Wam ułatwić, przygotowałem ściągawkę, gdzie co trzeba wpisać. I jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie naszych zwierzaków Waszym 1,5%! W tym roku można przekazać nam 1,5 % swojego podatku! Pozyskane w ten
Kinderek to przepiękny kucyk. Właśnie próbuję go troszkę oswoić.
28 kwietnia Kinderek to śliczny kucyk. Ale troszkę dzikusek. Więc jak mam tylko czas, to biorę go na ręce i oswajam. Chcę, żeby wyrósł na takiego przytulaska jak Duduś czy Majeczka. Marek Sotek https://youtube.com/shorts/MRXZaD8yNV4?feature=sharehttps://youtu.be/FHWpNG0jmXM 24 kwietnia U nas w ośrodku wydarzyła się przedziwna historia, która mogła by posłużyć za scenariusz go filmu. Znaleźliśmy na drodze dopiero co urodzonego małego źrebaczka,
Martusia i Miłek wreszcie poszły na padok. Co prawda ich kopytka nie są zdrowe, ale jest sucho, niech łapią słońce
22 kwietnia Martusię i Miłka zaprowadziłem na padok dla dziadków. Co prawda ich kopytka wciąż wymagają leczenia, ale na razie jest sucho. Już wystarczająco długo nastały się w boksie, niech łapią słońce, a z nim jakieś witaminki, które je wyleczą. Nie wiadomo, ile życia przed nimi, niech sobie spędzą czas wśród drzew i szumu wiatru. Życzcie im zdrówka. Marek Sotek
Filipek jest już u nas w ośrodku. Widać, że ten osiołek miał bardzo ciężkie życie. Ale teraz wszystko się odmieni.
21 kwietnia Filipek przejechał do nas już w piątek. Biedny jest bardzo ten osiołek. Nigdy się nie dowiemy w jakich warunkach przebywał. Może to i dobrze. Filipek na razie nie ma zaufania do człowieka. Dlatego nie chciałem go stresować i szedł w bezpiecznej odległości przede mną. Ale najważniejsze, że żyje. Kolejnemu osiołkowi podarowaliście najpiękniejszy prezent. Bardzo Wam dziękuję za pomoc.A
Czesio to bardzo miły konik. Obyty z człowiekiem. Widać, że pracował w szkółce.
Czesio przyjechał do naszego ośrodka przed weekendem. Spędził kilka dni na kwarantannie i dziś zaprowadziłem go do stada. Podczas powolnego chodzenia nie widać śladów kulawizny. Pewnie pod jeźdźcem przy szybkich chodach to wychodzi. Zresztą się przekonamy bo w tym tygodniu będzie u nas pani weterynarz. Czesio to bardzo miły i potulny konik. Widać, że pracował w szkółce bo jest obyty
Beza urodziła cudowną dziewczynkę. Właśnie pierwszy raz wyszły na padok. Jak ta mała bryka 🙂
https://youtu.be/S7CbGkhW_Oc 17 kwietnia Beza wreszcie urodziła. Zobaczcie jaką ma cudowną córeczkę. Robimy konkurs na jej imię. Na literę B po mamie. Wpisujcie propozycje pod postem. To imię które dostanie najwięcej lików i serduszek wygrywa. 14 marca Zobaczcie jaki Beza ma duży brzuch. Już niedługo pojawi się źrebaczek. Termin jest na kwiecień. Ciocia Ola postanowiła, że Beza będzie w stajni czekała
Dziś Ciocia Ola opowie Wam, jak dbamy o nasze staruszki. A nie jest to łatwe.
16 kwietnia Odpasienie starego i schorowanego konia nie jest łatwe. Ale ciocia Ola ma swoje sposoby, o których opowiada w filmie. Maciek ma już 28 lat i różne dolegliwości. Ale cioci Oli udało się go zaokrąglić. Zapraszam do oglądania filmu. https://youtu.be/VpXiyXpxN8w 30 maja 2025 Maciek I Michalina to jedne z naszych dużych koni, które również zostały przez Was uratowane. Mieszkają
Rodzynka właśnie zawędrowała do osiołkowego stada. o bardzo miła młoda ośliczka. Zobaczcie sami.
14 kwietnia Bardzo Wam dziękuję za pomoc w ratowaniu życia Rodzynki. Ta młoda ośliczka jest już u nas od piątku. Spędziła kilka dni na kwarantannie i właśnie dziś dołączyła do stada osiołków. Pierwsze dni miała ciężkie, bo była mocno wystraszona, widać że jest po przejściach. Ale w miarę szybko się oswoiła i teraz jest spokojniejsza. Widzi, że u nas jest
Pierwiosnek właśnie poszedł do osiołkowego stada. Bardzo Wam dziękuję za uratowanie życia tego bidulka.
10 kwietnia Zapraszam do oglądania filmu z uratowanym przed świętami Pierwiosnkiem. Właśnie prowadzę go do stada osiołków. Pierwiosnek spędził kilka dni na kwarantannie a teraz już może zamieszkać w stadzie. To troszkę wystraszony i wycofany osiołek. Ale jutro jak Was zobaczy z marchewkami to na pewno nabierze więcej zaufania do ludzi. Ten biedaczek żyje tylko dzięki Wam. Wspólnie wykupiliśmy go
Mamy pieniądze na operację nogi Igorka. Już umówiłem termin na przyszły wtorek!
9 kwietnia Bardzo trudno się zbiera pieniądze na leczenie naszych zwierzaków. W ratowanie życia osiołka lub kucyka łatwiej zaangażować ludzi. I to jest zrozumiałe. Tym bardziej, że koszt leczenia czasami przewyższa koszt uratowania konia. I tak jest w tym przypadku. Igorek został wykupiony od handlarza za 4800 złotych, a koszt operacji 6000 złotych. Ale musimy wykonać ten zabieg, bo przykurcz
Ciocia Ola opowie Wam dziś, jak radzimy sobie z kwestią rozmnażania się naszych zwierząt.
https://youtu.be/Es7gF8Z22fI 8 kwietnia 2026 Czasem zadajecie nam pytanie, jak rozwiązujemy kwestię rozmnażania się zwierząt. Dziś ciocia Ola opowie Wam więcej na ten temat. A przy okazji możecie zobaczyć, jak bardzo urósł mały Grześ, którego jakiś czas temu uratowaliście razem z jego mamą, Grażynką. Aktualizacja 28.06.2024 Grażynka i Grzesio są już u nas. Zobaczcie, co to za piękna rodzinka! Grażynka na
Dwa młode osiołki, Józio i Bąbelek, bardzo lubią się tarzać. Wszystkie inne zresztą też.
7 kwietnia 2026 Wszystkie nasze osiołki lubią się tarzać w piasku. Mamy nawet kilka takich miejsc, które wybrały sobie na swoje piaskowe spa. A na tym filmiku możecie zobaczyć dwóch młodziaków, Józia i Bąbelka, jacy są zadowoleni, że mogą sobie zrobić miłą piaskową kąpiel. Wyglądają na szczęśliwych! A to wszystko tylko dzięki temu, że pewnego dnia zdecydowaliście się im pomóc.
Szafirek jest już z nami. Zdążył nawet zaprzyjaźnić się z Kalafiorkiem.
3 kwietnia 2026 Szafirek jest już z nami. To taki bardzo duży kucyk albo raczej mały koń. Znalazł już nawet nowego kolegę – Kalafiorka. Dziękuję bardzo, że pomogliście w uratowaniu Szafirka. On żyje tylko dzięki Waszej pomocy. A jeśli chcecie spotkać Szafirka osobiście, zapraszam Was na dzień otwarty 11 kwietnia! https://youtu.be/QF2tIpTk3mQ NA WPŁATĘ POZOSTAŁO: Dni Godziny Minuty Sekundy Brakująca
Nasze kózki to prawdziwe królowe życia. Teoretycznie mieszkają u dziadków, ale tak naprawdę to chodzą gdzie chcą
2 kwietnia 2026 Dawno nie pokazywałem Wam naszych kózek. Zatem dziś zapraszam Was na film, gdzie zobaczycie jak sobie u nas radzą te królowe życia. https://youtu.be/SHVr3cO1aec https://youtu.be/VButWVt878Q 29 sierpnia 2025 Ostatnio zrobiliśmy porządki na padoku dla dziadków i padoku przedszkola. Na obu tych padokach rośnie bardzo dużo młodych sosenek, które dają cień naszym zwierzętom. Tyle że drzewka zostały poobgryzane przez
Marley uratowany! Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj odpowiedzieli na moje rozpaczliwe prośby.
1 kwietnia 2026 Marley okazał się bardzo miłym i przyjaznym osiołkiem. Na kilka dni zostawiliśmy go na takim przejściowym padoku. A dziś właśnie zaprowadziłem go do stada. Marley grzecznie poszedł za mną na padok, co u osiołków nie jest takie oczywiste. A potem przywitał się ze stadem. A nasze osiołki jak zwykle przyjęły go bardzo miło. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli
Zapraszam Was w odwiedziny Do źrebaczków i ich mam, które mieszkają w kucykowym przedszkolu.
30 marca 2026 Zapraszam Was w odwiedziny do naszego kucykowego przedszkola. Dla tych, którzy są z nami od niedawna, wyjaśnię co to takiego. Kucykowe przedszkole to specjalnie wydzielony padok, na którym mieszkają źrebaczki – kucyki i osiołki – razem ze swoimi mamami. Trafiają tu też kucki i ośliczki, które spodziewają się źrebaczka w najbliższym czasie. Zapraszam na film. https://youtu.be/kx0thWnq2HQ https://youtu.be/15J49dSNuK8
Dzwoneczek jest u nas od kilku dni. A dziś właśnie dołączył do stada osiołków. Chyba mu się tu podoba.
24 marca 2026 Dzwoneczek jest już z nami od kilku dni. Najpierw był kilka dni na kwarantannie na osobnym padoku, a teraz właśnie teraz wpuściłem go do stada osiołków. Pozostałe osiołki oczywiście były bardzo zainteresowane nowym kolegą. Chodziły wszystkie za Dzwoneczkiem i obwąchiwały go. I bardzo szybko go zaakceptowały. Zbiórka na uratowanie Dzwoneczka była trudna, ale najważniejsze, że wszystko się
Bardzo Wam dziękuję za pomoc w opłaceniu faktury za paszę. Nasze osiołki i kucyki będą miały pełne brzuszki.
24 marca Już wczoraj wieczorem moja córka Julia zapłaciła za fakturę za paszę. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc w jej sfinansowaniu. Miłek, Martusia i reszta ochwaconych kucyków mają teraz zapewnioną odpowiednią dla nich paszę. A źrebaczki i ich mamy też będą dostawały wysokoenergetyczne musli. Oczywiście to nie wszystko. Wszystkie zwierzaki czekają na marchewki, które przywieziecie 11 kwietnia na dzień
Mała owieczka Kruszynka nie jest już wcale taka mała. Prawie dogoniła wzrostem swoją mamę.
https://youtu.be/UdRSiBMOL6g 23 marca 2026 Dwie owieczki, malutka Kruszynka i jej mama, które przyjechały do nas w samego Sylwestra, radzą sobie u nas bardzo dobrze. Kruszynka nie jest już taka malutka – prawie dogoniła wzrostem swoją mamę. Gdyby ktoś ich nie znał, trudno byłoby mu je odróżnić. Zapraszam na film, na którym pokażę Wam z kim dzielą padok i jak im
Maniuś jest już w naszym ośrodku. Zamieszkał na padoku z większymi końmi.
23 marca 2026 Maniuś jest już w naszym ośrodku. Zamieszkał na padoku z dużymi końmi. Chyba mu się tu podoba. Mimo swojego wzrostu Maniuś to jeszcze źrebak. Ma około roku. Pierwszy raz ma okazję znaleźć się na dużym terenie w stadzie innych koni, więc jest na razie trochę nieśmiały. Pozwala się przeganiać, szczególnie Biały nie pozwalał mu do mnie podejść.
Stasio Już jest u nas. Właśnie zaprowadziłem go na padok. Bardzo Wam dziękuję za pomoc w ratowaniu jego życia.
17 marca Stasio przyjechał do nas w sobotę rano. Spędził kilka dni na kwarantannie i właśnie zaprowadziłem go na osiołkowy padok. To kolejne życie, które uratowaliście. Z całego serca Wam dziękuję i zapraszam w odwiedziny do Stasia 11 kwietnia. Marek Sotek https://youtu.be/pZB2QhWHQpA NA WPŁATĘ POZOSTAŁO: Dni Godziny Minuty Sekundy kwota do zebrania: 0 zł Handlarz zamknął biednego Stasia w stodole
Chore oko Niebieskookiej jest już w bardo dobrym stanie. Okazuje się, że pozostało częściowo sprawne.
https://youtu.be/DhTT13lcMZU 12 marca 2026 Dziś mam dla Was nowe wiadomości od Niebieskookiej. Niebieskooka wróciła już na swój poprzedni padok do innych kucyków. Pani doktor jest bardzo zadowolona ze stanu jej oka. Zaleciła już odstawianie kropelek. Poza tym udało się zachować częściowo sprawność chorego oczka. W niewielkim zakresie, ale jednak Niebieskooka widzi nim, więc to jest wielki sukces. Dziękuję wszystkim, którzy
Kania jest już z nami. Zobaczcie, jaka ta bidulka jest nadal smutna i przestraszona.
9 marca 2026 Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w uratowaniu ośliczki Kani. Kania jest już u nas. Zobaczcie jaka jest wystraszona. Nadal w jej oczach widać smutek i strach. Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni, ale na pewno Kania potrzebuje teraz dużo czasu, który spędzi z innymi osiołkami ze stada. To chyba będzie dla niej najlepsza terapia. Jeszcze raz dziękuję
mamy to! udało się zebrać pieniądze dla Palermo!
9 marca Wydaje mi się, że wspólnie wywalczyliśmy cud. Mały Palermo, którego życie tak bardzo doświadczyło zaraz po urodzeniu, jest już na tyle zdrowy, że może opuścić klinikę! Nie ma w tej chwili zagrożenia życia. Dalsze leczenie nadal jest konieczne, ale Palermo może wrócić do domu. Mówię, że to cud, bo już jedna z tych chorób wystarczy, żeby w kilka dni zabić
Chruścik wcale nie miał ochoty na spotkanie z kowalem. UCIEKAŁ I MUSIELIŚMY GO ŁAPAĆ. TO DZIKUSEK.
4 marca 2026 Chruścik jest bardzo dzikim kucykiem. Jak zresztą większość czarnych kucyków. Nie chce podchodzić do ludzi i zawsze ucieka, jeśli pojawiamy się na jego padoku. Ale tym razem musieliśmy złapać również te najdziksze kucyki, bo przyszła na nie pora przycinania kopytek. Myślę, że jeśli ktoś adoptowałby Chruścika i poświęcił mu więcej czasu i uwagi, niż my jesteśmy w
Kłębuszek jest już zupełnie zdrowy i ma mnóstwo siły. Mieszka na padoku dla łobuziaków. Właśnie odwiedził go kowal.
https://youtu.be/pcHfWsZPjak 3 marca 2026 U Kłębuszka właśnie był kowal. Wcale mu się to nie podobało. Nie chciał dać się złapać i musieliśmy łapać go we troje. Kłębuszek jest już zupełnie zdrowy. Zamieszkał na padoku dla łobuziaków. Zapraszam na film. 4 lutego 2026 Kłębuszek chorował od samego początku pobytu u nas. Na początku miał zapalenie płuc, które ostatecznie przekształciło się w
Srokata klaczka Maja jest z nami już od tygodnia. nawet zdążyła znaleźć sobie przyjaciółkę.
28 lutego 2026 Maja, srokata klacz którą z takim wysiłkiem wspólnie uratowaliśmy, jest z nami już od tygodnia. Jest bardzo miła i przyjazna. Znalazła też sobie przyjaciółkę. Zapraszam na film. https://youtu.be/F_AZsyrNaVw NA WPŁATĘ POZOSTAŁO: Dni Godziny Minuty Sekundy Dziś musimy zebrać: 0 zł Źrebna Maja nie wie, co ją czeka. Stoi sobie potulnie w komórce i strzyże uszami. Wyciąga w
Muchomorek tymczasowo mieszka w stajni, bo Trzeba mu wpuszczać do oczu kropelki.
https://youtu.be/Pq0wKfuKSVU 24 lutego 2026 Muchomorek jest trochę chory, więc od kilku dni mieszka w stajni a ja muszę wpuszczać mu do oczu kropelki. Skorzystałem z okazji i nagrałem z nim film dla Was, bo właśnie zdałem sobie sprawę, że nie było z nim filmu od momentu, kiedy do nas przyjechał. Zobaczcie, jaki to miły kucyk. Jeśli przyjedziecie do nas w
