Niektórzy to mają szczęście… tak jak Czaruś, który dzięki Wam zamiast do rzeźni trafił tu

Drodzy Państwo, zobaczcie tylko jak sobie żyje Czaruś w swoim domu adopcyjnym. Przestrzeń, wolność, przyjaciel z którym można biegać… Czego chcieć więcej? 🙂 🙂

Czaruś jest kolejnym szczęściarzem, który znalazł cudowny dom adopcyjny. Zobaczcie jakie ma waruneczki 😉 I wygląda na to, że nowy domek mu się spodobał. A do towarzystwa ma bardzo sympatycznego łaciatego kucyka 😃

Mam nadzieję, że Czaruś szybko się zaadaptuje w nowym miejscu. To kucyk po przejściach (jak zresztą wszystkie lub prawie wszystkie u nas), który szybko się u nas zregenerował fizycznie i psychicznie. Chciałbym bardzo, żeby szybko zapomniał o tych wszystkich strasznych przeżyciach i żeby już zawsze był taki wesoły i szczęśliwy jak dziś.


Pamiętacie Czarusia? To ten kucyk zastraszony przez handlarza, którego uratowaliśmy wspólnie w lutym. Czaruś wygląda bardzo dobrze, chciałbym żeby wszystkie nasze kucyki były w takiej formie.

 Sówka niestety nie dała mi spokojnie nagrać filmu. Robi się coraz bardziej zazdrosna i za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Według niej każdy film powinien być o Sówce 😉

Drodzy Państwo, uratowany wczoraj dzięki Waszej szybkiej pomocy Czaruś już do mnie przyjechał. Wczoraj to była afera na całego, bo uciekł handlarzowi. Ale szczęśliwie udało się go złapać. W międzyczasie wpłaciliście pieniądze na jego ratunek. Udało mi się też zorganizować transport dla tego biedaka. Tak że już wczoraj wieczorem był już bezpieczny u mnie.

Widać, że po tych wszystkich przygodach jest zmęczony. Musi sobie odpocząć. Ale to jest taki zdrowy kuc, w dobrym stanie. Może troszkę zasmarkany. Ale będzie pani weterynarz po niedzieli to go obejrzy. Najważniejsze że żyje i jest tu bezpieczny.

To wszystko wydarzyło się dzięki Waszej wspaniałej pomocy. To jest wasza zasługa. Dziękujemy z Czarusiem bardzo mocno.

NA spłatę zostało:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0zł

Czaruś stoi przywiązany grubą, sztywną liną do metalowej żerdzi i trzęsie się na całym ciele. Ale nie szarpie się, nie próbuje uciekać. Zamiast tego cały sztywnieje, nieruchomieje i odwraca głowę w tą stronę, gdzie nie widać wielkiego, groźnego człowieka. A ja widzę, że handlarzowi sprawia przyjemność lęk, który budzi w tym małym, bezbronnym stworzeniu.

Handlarz wypił dziś więcej niż zwykle. Lekko się chwiejąc staje przy Czarusiu, szarpie za linę i krzyczy niezrozumiale ochrypłym głosem. Czaruś sztywnieje jeszcze bardziej. I jeszcze bardziej odwraca się, żeby nie widzieć człowieka. Gdyby Czaruś szarpał się i wyrywał albo próbował uciec, być może zaspokoiłby w ten sposób podłe instynkty handlarza i ten dałby mu spokój. Ale bezruch Czarusia i to uparte odwracanie głowy jeszcze bardziej go rozsierdza. Łapie kucyka za szyję i na siłę próbuje odwrócić jego głowę w naszą stronę. Gdzie się tam gapisz, tu się patrz, na mnie! – krzyczy ochryple – nauczę cię posłuchu, zobaczysz! Mam wrażenie, że tylko moja obecność sprawia, że handlarz nie użył kija opartego o ścianę przy drzwiach.

Nie mogę wiele zrobić. Widzę, w jakim nastroju jest dziś handlarz. Wiem, że jeśli zareaguję tak, jak mam na to ochotę, nie wpuści mnie więcej na swój teren. A na to nie mogę pozwolić, bo nie będę w stanie ratować kolejnych zwierząt, które ktoś uznał za niegodne życia  i skazał na śmierć w rzeźni. Dlatego zaciskam pięści, zagryzam zęby i mówię: Wie pan, że jak się za bardzo przestraszy konia, to może umrzeć ze stresu? Ale na handlarzu nie robi to wrażenia i tylko śmieje się odrażająco. 

Nie chcę zostawić tu Czarusia ani chwili dłużej, ale nie jestem w stanie po prostu zapłacić za niego i zabrać go już dziś. Muszę prosić Was o pomoc. Handlarz chce za Czarusia 3100 zł, już uzbierało się 2700 złotych a brakujące 400 złotych musze wpłacić dziś. 

Proszę Was bardzo, pomóżcie! Pomóżcie mi zebrać tą kwotę. Każda, nawet najmniejsza wpłata, każde 10 lub 5 złotych, przybliża Czarusia do szansy na ratunek. Jeśli to się uda, Czaruś spędzi resztę życia w naszym azylu w Starym Polesiu i może za jakiś czas pomyśli, że wielki, groźny człowiek był tylko złym snem.

Ale to Wy jesteście ostatnią szansą Czarusia. Sam nie jestem w stanie nic zrobić. Pomóżcie, proszę!

Przekaż darowiznę z hasłem CZARUŚ  na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

 

NUMER KONta DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ CZARUSIA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

CZARUŚ

na numer      7420    (koszt 4,92 pln)

na numer      7928   (koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapetCZARUŚ