Udało mi się zwabić Jagódkę i nagrać z nią porządny filmik.

Jak się okazało po schwytaniu – Jagódka to bardzo miła ośliczka.

Zobaczcie sami

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

30 lipca 2023

Jagódka przyjechała do Starego Polesia i po kontroli lekarza od razu wypuściłem ją na łąkę. Stadko osiołków od razu bardzo się nią zainteresowało, ale Jagódka na razie nie chce do nich podchodzić. Jest dosyć nieśmiała i na razie trzyma się z dala od reszty zwierzaków. Widać też, że jest jeszcze zestresowana po ostatnich przeżyciach. Ale mam przeczucie, że to jest kwestia kilku dni i Jagódka znajdzie sobie przyjaciół. 

Najważniejsze, że Jagódka jest bezpieczna i nic jej już nie grozi. Dziękuję za wszystko, co dla niej zrobiliście.

28 lipca 2023

Drodzy Państwo, Jagódka jest bezpieczna! Dziękuję Wam najbardziej jak mogę. Udało mi się od razu umówić transport, więc jutro (czyli w sobotę) Jagódka będzie już u mnie. Na bieżąco będę Was informować o sytuacji.

Dziękuję jeszcze raz w imieniu Jagódki i moim.

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

kwota, którą musimy dziś zebrać:

0 zł

Jagódka nie chce iść za tym złym człowiekiem.

Wie, że ten człowiek jest zły. One wszystkie to wiedzą, choć nie wiem skąd. Więc Jagódka zapiera się kopytkami w błotnistej ziemi jak tylko może. Ale człowiek jest silny, dużo silniejszy od Jagódki. Nie przejmuje się jej oporem, szarpie za linę. Kopytka Jagódki ślizgają się w błocie i nie znajdują oparcia, więc ośliczka metr po metrze przesuwa się za złym człowiekiem w stronę, w którą ją ciągnie. Przerażonym wzrokiem rozgląda się wokół. Szuka ratunku. Czy znajdzie się ktoś, kto jej pomoże? Może ten drugi człowiek, ten który patrzy na to wszystko i robi zdjęcia?

Ale w tym miejscu nikt nie może pomóc Jagódce. To jest skup koni na rzeź. Tu rządzi handlarz i tu są jego reguły gry. Więc człowiek z aparatem zagryza zęby i odwraca wzrok. Nie chce patrzeć Jagódce w oczy. Jest mu wstyd. Za to, że nie może wyrwać liny z rąk handlarza i zabrać stąd Jagódki. Za to, że miejsca takie jak to w ogóle istnieją. I że istnieją jeszcze gorsze miejsca, takie w których zabija się konie i osiołki. A jedno z takich miejsc Jagódka niedługo pozna.

Jest mu wstyd za to, że jest człowiekiem.

Ale Jagódka chyba nadal ma nadzieję, że człowiek z aparatem coś zrobi, bo cały czas spogląda na niego błagalnym wzrokiem. I tak, ciągnięta po błocie, znika w ciemnej czeluści jednej z chlewni handlarza.

Życie tej ośliczki kosztuje 4100 złotych. Zebraliśmy 1300 złotych. Brakująca kwota jest ogromna, dlatego muszę dołożyć 2000 złotych z pieniędzy na siano. Ale i tak brakuje prawie 800 złotych. Bardzo Was proszę o pomoc.

Przekaż darowiznę z hasłem JAGÓDKA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBKJ

RATUJĘ JAGÓDKĘ

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

JAGÓDKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ