Józio znalazł dom adopcyjny!

4 stycznia 2024

Józio zamieszkał w domu adopcyjnym razem z Malwinką, Pankracym, Krzysiem, Plastusiem i Antosiem.  Będzie im wesoło!

22 października 2023

Drodzy Państwo, długo czekaliśmy na przyjazd Józia, ale w końcu jest! 

Józio to raczej drobny, nieduży osiołek. Na razie trochę przestraszony wszystkiego, co jest dookoła, ale widzę po nim, że szybko się oswoi.

Józio został w stajni tylko na krótko – żeby go odrobaczyć i ocenić ogólnie jego stan zdrowia. Zaraz pójdzie na łąkę zapoznać się z innymi osiołkami.

Dziękuję Wam z całego serca za to, że Józio może żyć i być tu z nami.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Drodzy Państwo, drodzy Przyjaciele. Zebraliśmy pieniądze na uratowanie Józia! Będzie żył! Było ciężko i nie miałem pojęcia, czy tym razem się uda. Ale wiem, że rozsyłaliście informacje o zbiórce rodzinie, znajomym i komu się dało. Wiem, że dla wielu z Was takie stałe pomaganie, nawet niewielkimi kwotami, to ogromny wysiłek i poświęcenie. A mimo to nie zostawiacie w potrzebie tych najsłabszych i bezbronnych. Jesteście naprawdę wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. 

Postaram się, żeby Józio jak najszybciej znalazł się już u nas. Myślę, że przyjedzie po weekendzie. Dam wam znać i oczywiście nagram dla Was filmik. Jeszcze raz dziękuję wam w imieniu moim i tego małego szarego osiołka.

12 października

Drodzy przyjaciele, dziś kończy się zbiórka dla Józia.

Ten tydzień jest bardzo trudny, wczoraj cały dzień walczyliśmy o życie Olka, a dziś następny osiołek czeka na ratunek.

Wiem, że wielu z Was kończą się środki na pomoc dla zwierząt, a i psychicznie też jesteście bardzo obciążeni tymi wyzwaniami. Ja też nie mogę spać po nocach.

Dlatego jedyna szansa na pomoc dla tego biednego osiołka, to rozpowszechnienie tej zbiórki innym osobom. Wtedy, przy mniejszym Waszym zaangażowaniu będziemy wciąż mogli ratować osiołki i kucyki. Proszę przekażcie znajomym i rodzinie to wołanie o pomoc, w grupie jest siła. Jeżeli będzie nas wielu, to damy radę przenosić góry.

Wczoraj dla Olka zebrało się 400 złotych więcej, przekazuję je dla małego Józia. Ale i tak brakuje 1200 złotych.

Bardzo Was proszę o wsparcie.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

Właśnie podjechała wielka ciężarówka z rzeźni i zaparkowała przed bramą handlarza.

A ja w tej samej chwili uświadamiam sobie, że ta ciężarówka wróci do rzeźni pełna, choćbym nie wiem co zrobił. To jeden z tych momentów, kiedy przechodzi mi przez myśl, że to co robię nie ma sensu. Co z tego, że uratuję jednego osiołka lub konia, kiedy dwadzieścia innych i tak umrze dziś w rzeźni.

Więc nachodzi mnie chęć, żeby skończyć tą walkę z wiatrakami, wsiąść do samochodu i po prostu wrócić do domu.

Z jednej z szop dochodzą mnie krzyki i odgłosy szarpaniny. Więc zamiast wsiąść do samochodu, zaglądam do środka. I już wiem, że nie wsiądę do samochodu i nie odjadę.

W mrocznym pomieszczeniu przesiąkniętym zapachem pleśni i odchodów niewiele mogę zobaczyć, ale to co widzę mi wystarcza. Handlarz i jego pomocnik szykują właśnie Józia do załadunku. A ten mały szary osiołek jest sparaliżowany strachem. Całkiem zesztywniał i znieruchomiał, jakby chciał zniknąć. Jego oczy patrzą nieruchomo w przestrzeń.

Kucam przed Józiem, tak żeby móc spojrzeć mu prosto w oczy. Wtedy Józio jakby dopiero mnie dostrzega. Spogląda mi prosto w oczy. Z rozpaczą i z niemą prośbą. Handlarzowi chyba się to nie podoba, bo uderza Józia po szarym pysku. A osiołek jakby dopiero wtedy odzyskał zdolność ruchu. Odskakuje i próbuje się wyrwać. Oczywiście bezskutecznie.

Życie Józia kosztuje 4500 złotych. Do tej pory udało się uzbierać aż 3300 złotych. Dziś się ważą losy Józia. Bardzo proszę o wsparcie dla tego biednego osiołka.

Przekaż darowiznę z hasłem Józio na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

Ratuję Józia

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

JÓZEK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ