Laura UMARŁA

21.12.2022 Bardzo smutna wiadomość, Laura umarła. Wczoraj zachowywała się normalnie, jadła, chodziła, była na wybiegu z innym koniem, a rano, gdy właściciel pensjonatu, w którym Laura mieszkała przyszedł do stajni, zastał Laurę martwą.
Klacz miała dużo lat, wyła wychudzona i wyniszczona, ale takie konie przyjeżdżają i żyją, miałem nadzieję, że Laura będzie w fundacji jeszcze wiele miesięcy, ale los chciał inaczej. Jedyna pociecha, że nie pojechała do rzeź.

02.12.2022 Moi Drodzy, Laurę już odebrałem od handlarza. Pojechała do mojego kolegi, który się zajmuje kopytami. Jest tam też uratowana ostatnio Zuzia. Obydwie dziewczynki już w czwartek przyjadą do mnie do Polesia. Będą filmy i zdjęcia.  Bardzo, bardzo Wam dziękuję już kolejny raz. W imieniu Laury i swoim. DZięki Wam Laura już do końca życia będzie wiodła spokojne i bezstresowe życie.

NA URATOWANIE STARUSZKI POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

25.11.2022  Moi Drodzy, bardzo Wam dziękuję za wczorajszy dzień. Wpłaciliście brakującą kwotę, którą musiałem wczoraj zebrać. Przekazałem ją do handlarza. Dzięki temu zyskaliśmy czas do przyszłej środy na zebranie reszty środków. 

24.11.2022 Moi Drodzy, dziś kończy się zbiórka na staruszkę Laurę. Już wiem, że nie uda się zebrać całej  brakującej kwoty. Uprosiłem handlarza, żeby brakujące 2600 zł rozdzielił na dwie raty. Dziś muszę wpłacić 600 zł a kolejne 2000 zł w następnym tygodniu. Nic więcej nie mogę dla niej zrobić. Patrzę w ten zegar, w te uciekające sekundy, minuty i godziny. I coraz bardziej boję się, że nie uda się jej uratować. Błagam, pomóżcie mi wyrwać Laurę z piekła!

10.11.2020 Kochani, wpłaciłem zaliczkę 700 zł za Laurę. Mamy do 24 listopada czas na zebranie reszty pieniędzy. Bardzo chciałbym odebrać by wcześniej była bezpieczna, to stary wyniszczony koń. Dla niej każdy dzień jest ważny. Proszę o pomoc.

Drodzy Państwo, chciałbym, żebyście wiedzieli, że bardzo żal mi tych koni, które za lata swojego oddania I ciężkiej pracy, nie otrzymują nawet spokojnej starości. Dostają tylko śmierć. One zawsze dają z siebie wszystko, a niektórzy ludzie mimo to nie widzą sensu odwdzięczenia się w postaci starości na łąkach i postanawiają się ich pozbyć jak najszybszym sposobem, kosztem ich życia.

Takim właśnie koniem jest Laura, to 25-letnia klacz, która całe życie pracowała w polu na wsi. Jak Pan kazał, tak Laura robiła, jak Pan krzyczał, to pracowała jeszcze ciężej, przez wiele długich lat, czy to słońce, czy deszcz. Pan był zadowolony, mówił, że to pracowity koń, że zawsze mu pomoże. Ale kiedy przyszedł dzień, w którym Laura już nie miała siły i z wycieńczenia padła u stóp rolnika, dobrze już wiedział co zrobić i po Laurę przyjechała ciężarówka, a w niej handlarz koni na ubój.

Człowiek, u którego te biedne zwierzęta stają na ostatniej prostej po śmierć, nie kryje się z ich historiami, mówi, że to dobrze, że umierają, że nie ma sensu utrzymywać darmozjadów, kiedy już nie chcą pracować.

Ja tak nie uważam i chcę Laurze zmienić przeznaczenie. Przez lata pracy jej wyeksploatowanie jest tak duże, że nabawiła się grzybicy skóry, kuleje, jest bardzo wyniszczona i wychudzona. To świadczy tylko o tym, jak na niej oszczędzano. Lecz samej Laury nie oszczędzano nigdy.

Jej przeznaczenie to rzeź, przynajmniej tego chce handlarz i jej były właściciel, któremu nie żal było sprzedać swojego przyjaciela na śmierć. A ona tak mu pomagała…

Drodzy Państwo, bardzo szkoda mi Laury i chciałbym zapewnić jej godne warunki do życia, ale bez Państwa pomocy nie dam rady. Handlarz chce za Laurę aż 5700 zł. Nie uzbieram takiej sumy w krótkim czasie, więc wyprosiłem go o możliwość zapłaty zaliczki w wysokości 700 zł. Śmiał się, że po co mi taki „stary trup”. Ale nie musi tego rozumieć, to człowiek o pustym wnętrzu, który nigdy tego nie zrozumie. Chciałbym was prosić o pomoc, do 10 listopada muszę przynieść za Laurę zaliczkę.

Jeśli Państwo mogą i chcą mi pomóc podarować biedaczce życie i spokojną starość, na jaką zasługuje, bardzo proszę o wsparcie. 

Tylko tak możemy uratować ją przed śmiercią w rzeźni, która zbliża się nieubłaganie.

Przekaż darowiznę z hasłem Laura  na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

Laura

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

Laura

na numer      7420    (koszt 4,92 pln)

na numer      7928   (koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet