nasze jagniątka mają już imiona! Konkurs jest rozstrzygnięty! Sprawdźcie, które imiona wygrały

25 marca 2024

Ogłaszam rozstrzygnięcie konkursu na imiona dla naszych dwóch jagniątek. Wygrywają bezkonkurencyjnie imiona Bolek i Lolek! Co w sumie pasuje, skoro mama ma na imię Tola 😉 Zebrały dużo więcej głosów niż inne, więc konkurs jest rozstrzygnięty a nasze dwa małe baranki mają już imiona. Imię Bolek dostaje ten baranek, który ma całą główkę białą, a Lolek ten, który ma ciemną łatkę po jednej stronie pyszczka. Lolek z dobranocki ma ciemne włosy, więc będzie pasować 🙂

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

20 marca 2024

Nasze dwa jagniątka urodzone kilka dni temu czują się doskonale. Okazało się, że to dwaj chłopcy 🙂 I potrzebują dostać imiona.

Dlatego ogłaszam konkurs na imiona dla tych dwóch maluchów. Konkurs będzie na naszym profilu na Facebooku. A zasady takie jak zawsze: propozycje imion piszcie pod postem (tylko te propozycje, które znajdą się pod postem na Facebooku biorą udział w konkursie), a wygrywają te imiona, które zbiorą najwięcej lajków i serduszek.

Konkurs trwa do niedzieli a w poniedziałek ogłoszę wyniki. Czekam na Wasze pomysły!

5 stycznia 2023

Trzy uratowane przez Was owieczki są już u nas! Jaś, Małgosia i ich mama Tola są może jeszcze trochę niespokojne, ale wpuściłem je od razu do Marysi i Maleńkiego, więc od razu zrobiło się im mini-stadko. Marysia co prawda udaje, że trochę przegania nowoprzybyłe owieczki, ale widzę, że tak naprawdę cieszy się, że nie jest już ze swoim synkiem sama.

Jeśli będziecie jutro na dniu otwartym, sami będziecie mogli zobaczyć to puchate stadko, które zawdzięcza Wam życie. A może nawet uda Wam się nakarmić je marchewkami?

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

5 stycznia

Drodzy Przyjaciele, podarowaliście wczoraj życie tym trzem słodkim owieczkom. Jaś, Małgosia i ich mama już dziś będą u nas. Nie mogę się doczekać. Postaram się po południu wrzucić filmik z rodzinkom. A Wam bardzo dziękuję za pomoc i zapraszam jutro na dzień otwarty – będzie je można przytulić. Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:

0 zł

Przerażona Mama próbuje zasłonić sobą swoje dwa skarby, dwa maleństwa, bliźnięta – synka i córeczkę. To nie jest łatwe, bo jagniątka próbują na zmianę to uciekać, to chować się za mamą, a że jest ich dwójka, Mama nie może za nimi nadążyć. Ale jest matką, więc wie jedno – musi zrobić wszystko, żeby ocalić swoje dzieci. Musi zasłonić je przed złym człowiekiem, który przed chwilą wrzucił je tu, do tego brudnego, ciemnego pomieszczenia a teraz patrzy na nie z góry, pogardliwie. Tola czuje, że człowiek jest zły i że niebezpieczeństwo grozi właśnie z jego strony. Dlatego nie spuszcza z niego wzroku. Na mnie prawie nie zwraca uwagi.

Jaś i Małgosia, dwa maleńkie, puszyste, białe jagniątka trzęsą się ze strachu. Tulą się jedno do drugiego, jakby ta wzajemna bliskość dodawała im otuchy. Szeroko otwartymi oczami patrzą to na mnie, to na handlarza.

Jaś i Małgosia nie wiedzą jeszcze nic o świecie. Całe swoje króciutkie życie spędziły w poczuciu bezpieczeństwa, pod opieką ukochanej mamy i otoczone innymi owieczkami ze stada. Nie wiedzą, dlaczego teraz wszystko się zmieniło, dlaczego znikły inne owieczki i dlaczego one zostały tylko z mamą. Jaś i Małgosia nie wiedzą, co to wszystko oznacza, ale czują strach mamy i są przerażone tak samo jak ona.

Ale ani Tola, ani jej dwa maleńkie jagniątka nie wiedzą, co je czeka. Za to ja wiem. Jutro przyjedzie tu samochód z rzeźni. Handlarz złapie po kolei wszystkie trzy owieczki i po prostu wrzuci je do samochodu. Stłoczone z innymi zwierzętami mama, Jaś i Małgosia po kilku godzinach dojadą do ubojni a tam jeszcze tego samego dnia rzeźnik odbierze im życie.

Handlarz koni rzeźnych ostatnio skupuje również inne zwierzęta. Już kolejny raz są u niego owieczki, i to z maleńkimi jagniątkami. Mówi, że nie lubi kupować owiec, bo często się zdarza, że owca padnie zanim dojedzie do rzeźni. Tak na nie działa transport i odłączenie od stada. Dlatego od razu chciał zawieźć je do rzeźni, ale był Nowy Rok i skup rusza dopiero od 3-go stycznia.

Drodzy Przyjaciele, jest mało czasu, ale spróbujmy zebrać te pieniądze i uratować mamę i jej jagniątka przed strasznym losem. Jeśli się uda, ta owcza rodzinka zamieszka w naszym azylu w Starym Polesiu a mama, Małgosia i Jaś będą bezpieczne do końca swoich dni.

Przekaż darowiznę z hasłem OWIECZKI na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBKOW

RATUJĘ OWIECZKI

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

OWIECZKI
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ