Fistaszek jest już w Starym Polesiu. Jeśli byliście na dniu otwartym, może go spotkaliście :)

07 stycznia 2023

Fistaszek jest u nas już od kilku dni. Ponieważ po zbadaniu go po przyjeździe okazać się, że jest zupełnie zdrowy, zamieszkał od razu z resztą osiołkowego stada. 

Fistaszek jest bardzo sympatycznym osiołkiem, na razie jeszcze trochę nieśmiałym, ale mam wrażenie, że w jego przypadku to tylko kwestia czasu. 

Dziękuję wam za to, że zlitowaliście się nad Fistaszkiem. Że ten nieśmiały osiołek żyje. Dziękuję.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

3 stycznia

Drodzy Przyjaciele, Fistaszek jest już bezpieczny! Brakowało sporej kwoty, ale dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się. 
Muszę przyznać, że martwiłem się czy ktoś się zlituje nad takim zwyczajnym osiołkiem. Na szczęście dzięki pomocy wielu osób udało się go ocalić. Dziękuję każdemu z Was z całego serca. 
Lada moment Fistaszek będzie u mnie i nagram z nimi filmik, tak żebyście i Wy mogli go zobaczyć i dowiedzieć się co u niego słychać. 
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!
Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:

0 zł

Czarne, poważne oczy Fistaszaka śledzą każdy ruch handlarza. Osiołek nie spuszcza z niego wzroku, kiedy handlarz otwiera skrzypiące drzwi obory, kiedy wchodzi do środka ciągnąc Fistaszka za sobą, kiedy przywiązuje linę do haka w ścianie. Zupełnie jakby sądził, że jeśli będzie wystarczająco czujny, może ustrzec się od tego, co handlarz dla niego przygotował.

Niestety Fistaszek się myli. Los zwierząt, które trafiają do handlarza koni rzeźnych, jest przesądzony. Najpierw dzień lub dwa w brudnej, zimnej oborze. Potem kilka godzin w ciężarówce z rzeźni, wyładowanej przerażonymi końmi i osiołkami. Potem rozładunek w rzeźni, gdzie wszędzie unosić się będzie zapach krwi, śmierci i strachu, który Fistaszek bardzo dobrze rozpozna. A na koniec nóż rzeźnika i ciemność.

Taki los przygotowali Fistaszkowi ludzie, którzy go ty przywieźli. Jego właściciele, którym Fistaszek ufał i traktował jako swoich opiekunów i obrońców. Może nadal myśli, że zaraz po niego wrócą?

Kiedy handlarz wychodzi z obory, ja zostaję z Fistaszkiem. Osiołek wącha mnie uważnie a ja czuję jego gorący oddech i dotyk miękkich chrap na mojej dłoni.  Patrzę w czarne, mądre oczy Fistaszka i widzę w nich pytanie. Ale co mogę mu odpowiedzieć?

Fistaszku, nie jestem w stanie obiecać, że cię stąd zabiorę. Chciałbym bardzo, ale nie mogę. Nie wiem, czy dam radę tak szybko zebrać potrzebne pieniądze. Ale jedno mogę ci obiecać – że zrobię wszystko, żeby to się udało.

Życie Fistaszka handlarz wycenił na 4500 złotych. Do tej pory uzbieraliśmy 2400 złotych. Dziś koniec zbiórki a brakuje aż 2100 złotych i nie wiem, czy damy radę uzbierać tą kwotę. Bardzo Was proszę o pomoc!

Marek Sotek

Przekaż darowiznę z hasłem FISTASZEK na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

 

NUMER KONta DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ FISTASZKA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

FISTASZEK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ