Fredzio, jeden z naszych staruszków, ma się całkiem dobrze. Nagrałem filmik na prośbę pani, która nas wsparła w wykupieniu tego osiołka.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

20 maja 2026

Fredzio to stary osiołek, może mieć ze 30 lat. Wiele w życiu przeszedł, co można było wywnioskować po jego zachowaniu. Kiedyś często próbował ugryźć lub odwracał się, aby kopnąć. Jak widać, spokojne życie w fundacji sprawiło, że zmienił podejście do człowieka. Fredzio żyje wraz z Nikiforkiem na padoku dla dziadeczków. Dostają codziennie dobrą paszę, nikt się nie przepycha do ich wiader. Fredzio zaskoczył mnie swoją potulnością, delikatnie trącał pyskiem.

20 stycznia 2026

Staruszek Fredzio już do nas przyjechał. Mimo że to staruszek i ma na pewno ponad 20 lat, wygląda całkiem dobrze. I chyba ma nadal sporo siły. Jest też bardzo grzeczny, w odróżnieniu od większości osiołków nie osiąga się, kiedy go prowadzę i nie próbuje się zatrzymywać. Idzie za mną grzecznie jak kucyk. 

Dzięki Wam Fredzio będzie miał dobrą starość – taką, na jaką zasługuje. Z przyjaciółmi wokół, z dobrym jedzeniem i troskliwą opieką. Dziękuję Wam z całego serca.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

14 stycznia

Wydarzył się cud. Udało się uratować Fredzia. Jeszcze dziś rano brakowało prawie 2600 złotych. I naprawdę bardzo się bałem o życie tego staruszka. Styczeń to chyba najbiedniejszy miesiąc w roku. Wydatki związane ze świętami i sylwestrem są bardzo duże. Ale udało się – i to jest najważniejsze. Uratowaliście kolejnego osiołka. I bardzo Wam dziękuję. Jutro z rana będę próbował załatwić transport. Dobrej nocy! MArek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dziś musimy zebrać:

Dziś z samego rana handlarz wysłał mi filmik w Fredziem. Ten staruszek jest już zapakowany na rzeźnicki samochód. Zobaczcie, jaki jest przerażony. Aż cały drży. Handlarz mówi, że ma grubo ponad 20 lat i że długo nie pociągnie. Dlatego nie chce go zdjąć z ciężarówki. Jutro skoro świt zawiezie go na skup. Właściciele Fredzia kupili już sobie pod choinkę młodego osiołka. A ten staruch cały czas wyje, jak to określili. I jeszcze żre za dwóch. Więc zadzwonili po handlarza. A on tylko zatarł ręce. Jutro zawiezie Fredzia na skup i ma z tysiąc złotych w kieszeni. Nie możemy pozwolić zabić tego biedaka. Dzień do końca dnia muszę wpłacić 900 złotych zaliczki. Jak nie, to jutro Fredzio straci życie. Bardzo Was proszę o pilną pomoc. Marek Sotek

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Przekaż darowiznę z hasłem FREDZIO na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

bLIK: 535 501 501 

Fundacja Razem Dla Zwierząt
Nowy Wilków 37A 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ FREDZIA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

FREDZIO
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ