Wspaniałe wieści na dobre rozpoczęcie długiego weekendu! Grzesio i mama są już u mnie!

26 kwietnia 2024

Mam dla Was wspaniałe wieści na dobre rozpoczęcie długiego weekendu. Grzesio i jego mama są już u mnie! Udało mi się szybko zorganizować transport i już dzisiaj dołączyły do reszty stada. Jak już wiecie z poprzednich filmów, dołączenie nowych zwierzaków to duże wydarzenie dla moich podopiecznych. Wszyscy się schodzą i chcą poznać nowych kolegów i koleżanki. Tak było też w przypadku Grzesia i Glinki. Oboje są jeszcze trochę zestresowani, ale towarzystwo innych zwierzaków dobrze im zrobi.

Dziękuję Wam z całego serca za pomoc dla tej oślej rodzinki! Będziecie mogli poznać ich na kolejnym dniu otwartym który odbędzie się 11 maja. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

25 kwietnia 2024

Drodzy Przyjaciele, mały Grześ i jego mama Glinka są już bezpieczni! Dziękuję Wam!!! Jak tylko przyjadą, dam Wam znać jak się czują. I oczywiście będzie filmik.

Jeszcze raz dziękuję za życie tej oślej rodzinki.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota, którą musimy dziś zebrać:

0 zł

Maleńki osiołek Grześ i jego mama Glinka czekają w szopie handlarza na transport do rzeźni.

Grześ bardzo chciałby schować się za swoją mamę. Mama ukryłaby go przed tym wszystkim, czego Grześ tak bardzo się tutaj boi. Przed złym człowiekiem, który ich tu przyprowadził, poszturchując kijem. Przed zapachem strachu, który pozostawiły tu po sobie inne zwierzęta. I przed czającym się złem, którego Grześ ani nie rozumie, ani nie potrafi sobie wyobrazić, ale przeczuwa je całym swoim źrebięcym serduszkiem.

Mama Grzesia też boi się tego wszystkiego co Grześ, ale nie to jest dla niej teraz najważniejsze. Najważniejsze jest to, że powinna Grzesia ukryć, schować, zasłonić. Nic innego na razie się nie liczy. Za każdym razem, kiedy handlarz wchodzi do szopy, mama Grzesia umiera z przerażenia, że tym razem podejdzie do jej maleńkiego synka, zabierze go albo skrzywdzi, a ona nie będzie w stanie nic zrobić.

Niestety Grześ nie może schować się za mamą ani Glinka nie jest w stanie osłonić synka swoim własnym ciałem. Handlarz przywiązał ich tak, że to Grześ jest z brzegu. Krótkie liny nie pozwalają osiołkom zamienić się miejscami. Czy zrobił to specjalnie, bo lubi patrzeć na strach i cierpienie zwierząt? Czy po prostu przywiązał ich byle jak, nie zastanawiając się nad ich uczuciami? Jedna i druga możliwość wydaje mi się równie prawdopodobna.

Ze złością mówię to handlarzowi, ale on tylko patrzy na mnie bez zrozumienia, wzrusza ramionami i nic nie odpowiada.

Każda moja próba podejścia bliżej kończy się tym, że oba osiołki wpadają w panikę. Mimo to w końcu podchodzę i przewiązuję Grzesia na drugą stronę, za mamę. To takie proste, nic nie kosztuje, a oszczędzi im tyle dodatkowego, niepotrzebnego cierpienia. Na szczęście handlarz nie protestuje.

Grześ i Glinka od razu się uspokajają, ale ja wiem, że pomogłem im tylko na chwilę. Jutro rano oboje zostaną zawiezieni do rzeźni. Tam mama Grzesia nie będzie w stanie synka w żaden sposób ochronić, zasłonić ani zrobić czegokolwiek innego, gdy będzie do nich podchodził rzeźnik, trzymając w ręku ostry nóż. 

Życie tej oślej rodzinki kosztuje aż 9000 złotych, a uzbieraliśmy do tej pory 8400 złotych. Zbiórka kończy się dziś, i bardzo Was proszę o dalsze wsparcie dla Grzesia i jego mamy. Marek Sotek

Przekaż darowiznę z hasłem GRZEś na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ GRZESIA Z MAMĄ

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

GRZES
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ