3 czerwca 2026
Mamy osobny padoczek, na który zaprowadzamy osiołki czy kucyki, kiedy potrzebują izolacji. Aktualnie Bąbelek jest po zabiegu kastracji, potrzebuje kilku dni spokoju, aby wygoiła się dobrze rana pooperacyjna. Kapitan natomiast choruje na wątrobę, wymaga podawania specjalnej suplementacji. Początkowo przechodził leczenie w stajni, w boksie. Źle jednak znosił izolację, jest towarzyskim osłem. Z tego powodu ciocia Ola postanowiła postawić obydwa osiołki razem i Kapitan z Bąbelkiem czuje się dużo raźniej i spokojniej. Te osiołki polecają się do adopcji.
26 lutego 2026
Nasze zwierzaki regularnie odwiedza kowal. Zarówno kucykom, jak i dużym koniom trzeba regularnie przycinać kopyta. Dotyczy to również osiołków. Przycinanie kopyt powinno się odbyć co 6 – 8 tygodni. Niekiedy zwierzęta, które do nas przywozimy, są bardzo zaniedbane w tym zakresie. Zdarzają się nawet kopyta są tak przerośnięte, że utrudniają chodzenie i powodują deformację nóg.
Dlatego każdy z naszych zwierzaków musi obowiązkowo mieć przycięte kopyta, kiedy przychodzi na to właściwy czas. Ale niektóre z kucyków i osiołków mają na ten temat inne zdanie. I kiedy przyjeżdża kowal, te łobuziaki robią wszystko, żeby nie dać się złapać.
10 czerwca
Uratowany dzięki Wam Kapitan przyjechał do nas w niedzielę. Zobaczcie jaki jest duży! Kawał z niego osiołka. Była już u niego Pani weterynarz i powiedziała, że jest w dobrym stanie. Musimy tylko dobrze zadbać o jego kopytka, ale wiem, że kowal da sobie z nimi radę.
Nagrałem dla Was filmik z wpuszczenia Kapitana do reszty osiołków. Jak zwykle były emocje, ale bardzo szybko opadły i na padoczku zrobił się spokój.
Dziękuję Wam za pomoc w ocaleniu Kapitana. To dzięki Wam jest bezpieczny 😊
7 czerwca
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc dla Kapitana. Wczoraj zebraliśmy potrzebne pieniądze i ten biedny osiołek już jutro rano (niedziela) przyjedzie do nas. Przyjedzie razem z Michasiem jednym transportem. Myślałem, że uda się załatwić transport na dziś i że będziecie go mogli obejrzeć na dniu otwartym. Ale niestety musicie poczekać do lipca. Ale na początku tygodnia na pewno będzie na stronie filmik z Kapitanem. Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc i życzę spokojnego weekendu.
Udało nam się zebrać więcej środków, więc przeznaczyliśmy je na transport i utrzymanie Kapitana, oraz inne działania statutowe fundacji.
Marek Sotek
NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:
kwota, którą musimy dziś zebrać:
0 zł
3 czerwca
Kapitan to ogromny osioł. Przez wiele lat był wykorzystywany do ciągnięcia bryczki i innych prac w gospodarstwie. Dopóki dawał radę, było dla niego siano i garstka owsa. Ponoć bardzo lubił dzieci gospodarza, chętnie po pracy woził je na grzbiecie. A gdy wieczorem szły do domu, głośno za nimi ryczał. Niestety z czasem pojawiły się problemy z kopytami i już nie miał siły pomagać w gospodarstwie. Stał się darmozjadem, jak to powiedział gospodarz. Więc przywiozł Kapitana do handlarza, a dzieciom powiedział, że osiołek teraz będzie pracował w onoterapii. Straszna jest ta historia. Ale mamy szansę go uratować. Bardzo proszę o pomoc dla Kapitana. Marek Sotek
Przekaż darowiznę z hasłem KAPITAN NA konto:
MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626
bLIK: 535 501 501
PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl
Fundacja Razem Dla Zwierząt
Nowy Wilków 37A 05-155 Leoncin
NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK
