Karolinka na razie nie pozwala do siebie podejść. Ale już nie ucieka – zachowując bezpieczny dystns patrzy, co Robię

27 grudnia 2023

Karolinka jest już u nas, ale jest tak bardzo płochliwa, że nie jestem w stanie bliżej do niej podejść. Więc mam dla Was filmik kręcony z pewnej odległości. Ale i tak jest lepiej niż przedtem. Bo na początku Karolinka po prostu uciekała na mój widok. Teraz już nie ucieka, tylko utrzymuje bezpieczny dystans, ale jednocześnie przygląda się z ciekawością temo co akurat robię.

Dziękuję Wam z całego serca za uratowanie Karolinki! Ona żyje tylko dzięki Wam. Jesteście wyjątkowi!

Drodzy Przyjaciele, dziękuję Wam! Bardzo się bałem, że stracimy Karolinkę. Było bardzo mało wpłat, to chyba przez okres przedświąteczny. Wszyscy robią zakupy, część osób już ma wolne i nie sprawdza w ogóle maili. No i na pewno wielu osobom po wydatkach świątecznych nie zostają już żadne pieniądze, więc nawet nie mają z czego pomóc… Ale tak, daliśmy radę! Karolinka będzie żyła! Dziękuję Wam z całego serca! Organizuję transport i Święta Karolinka spędzi już u nas. Dzięki Wam.

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

brakująca kwota:

0 zł

W sobotę, gdy odbierałem od handlarza Kurdupelka z mamą usłyszałem wycie osiołka rozpaczliwie szukającego pomocy. Na samym końcu gospodarstwa, w składziku na drewno stała Karolinka. Zapaliłem latarkę i z ciemności wyłoniła się postać rudej ośliczki. Była uwiązana na krótkim powrozie do kraty. Stała jak wmurowana i tylko przewracała oczami. Wiedziałem, że jest przerażona, bo tak właśnie zachowują się osiołki, które się boją. Niestety większość ludzi nie zna się na osiołkach, myślą, ze są głupie i uparte, stoją tylko jak wryte i nie chcą iść. A osiołek tak się zachowuje, kiedy jest przerażony.

Tak też było w tym przypadku. Karolinkę kupili ludzie prowadzący przydrożną restaurację, żeby ściągnąć klientów, ośliczka miała wozić na swoim grzbiecie dzieci wokół malej szopki wigilijnej, która tam stała. Karolinka jest bardzo wrażliwa i bała się przejeżdżających samochodów. Musi zapłacić za to swoim życiem. Nie zarabiasz na siebie, rachunek jest prosty, nie ma o czym gadać. Niestety tak myśli jeszcze wielu ludzi, traktujących zwierzęta instrumentalnie.

Spójrzcie na tą bezbronną ośliczkę. Tuła się po tym świecie z miejsca na miejsce, każdy chce na niej zarobić „parę groszy” Aż trafiła do handlarza, gdzie skończy się jej tułaczka. Karolinka ma szczęście, bo przez przypadek ją znalazłem i jest jeszcze szansa na ratunek.

Ja niestety wiem, że takich Karolinek dziś stoi jeszcze wiele po różnych obórkach i komórkach. One nie mają tyle szczęścia. Zostaną zabite jeszcze przed świętami i nikt nawet nie będzie pamiętał ich imienia.

Życie Karolinki kosztuje 4500 złotych. Wczoraj z bardzo dużym trudem uzbieraliśmy zaliczkę. Jutro ostateczny termin i nie wiem czy damy radę ją uratować. Jednocześnie ratujemy rodzinkę owieczek.

Marek Sotek

Przekaż darowiznę z hasłem Karolinka na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

ratuję Karolinkę

wybierz kwotę

lub

507 076 507

Wyślij SMS o treści

KAROLINA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ