SOPELEK I MROZEK WIĘKSZĄ CZĘŚĆ CZASU SPĘDZAJĄ W DUŻEJ DREWNIANEJ WIACIE. TE DWA BIAŁE OSIOŁKI SĄ TAK DO SIEBIE PODOBNE, ŻE GDYBY NIE RÓŻNICA WZROSTU, TRUDNO BYŁOBY JE ROZRÓŻNIĆ

Sopelek i Mrozek, nasze dwa osiołki albinosy, które niedawno uratowaliście, są praktycznie nierozłączni. Większość czasu spędzają dużej wiacie – ostatnio osiołki chętnie tu przebywają a kucyki przeniosły się częściowo do niedawno wybudowanych małych wiat. 

Oba osiołki, Sopelek i Mrozek, są jeszcze dosyć zamknięte w sobie. Nie boją się mnie, ale nie są jeszcze wylewne i raczej zachowują dystans. 

Dziękuję Wam bardzo za uratowanie tych dwóch osiołków!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

29.12.2023

Drodzy Przyjaciele, Sopelek jest już u nas. A dziś dołączył do nas jego brat Mrozek jest już u nas i spotkał się ze swoim bratem Sopelkiem! W tej chwili są nierozłączni i nie rozstają się ani na krok. Wypuszczeni już do stada, obaj aklimatyzują się w nowym miejscu. 

Te dwa białe osiołki albinosy żyją tylko dzięki Wam. Dziękuję Wam za Wasze wielkie serca i za wszystko, co dla nich zrobiliście. A jeśli przyjedziecie na najbliższy dzień otwarty (w pierwszą sobotę stycznia, czyli 06.01.2024) będziecie mogli sami spotkać Mrozka i Sopelka i poczęstować ich marchewką 🙂

24 grudnia 2023

Drodzy Przyjaciele, bardzo się cieszę, że mam dla Was taką dobrą wiadomość na Wigilię. Sopelek jest uratowany! Wczoraj udało nam się zebrać całe brakujące pieniądze, przekazałem je już handlarzowi, więc przez Święta możemy spać spokojnie. Sopelkowi nic już nie grozi. Jak tylko to będzie możliwe, przywiozę Sopelka do nas. Pewnie uda mi się to dopiero po Świętach, bo teraz prawdopodobnie będzie kłopot z transportem. Jak tylko Sopelek przyjedzie do Starego Polesia, dam Wam znać.

Jeszcze raz dziękuję z całego serca za wszystko i życzę Wam dobrych i spokojnych Świąt.

23 grudnia

Drodzy Przyjaciele, bardzo Was przepraszam, że dzień przed Wigilią jeszcze zawracam Wam głowę.  Dziś rano jedna pani miała przelać brakujące 1000 złotych dla Sopelka. Niestety jakieś pilne sprawy jej wyskoczyły i nie da rady. Mam z czego dołożyć, bo pięknie mi pomagacie na zbiórce na utrzymanie naszego ośrodka. Ale jakby ktoś z Was chciałby jeszcze raz stać się Świętym Mikołajem to zapraszam do pomocy dla tego śnieżnobiałego osiołka. Dziękuję Wam z całego serca za wszystko co robicie dla tych zwierzaków, i dla mnie. Długo się dziś zastanawiałem, czy kolejny raz prosić Was o pomoc, ale taką obrałem drogę i muszę nią podążać.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:

0 zł

Uchylam drzwi szopy handlarza koni rzeźnych i zaglądam do środka. W pierwszej chwili nie mogę zrozumieć, co widzę. Co to za zwierzę jest w środku? Kompletnie białe, nie licząc plam brudu na gęstej sierści. Przezroczyste, lekko niebieskie oczy są szeroko rozszerzone strachem i wpatrują się we mnie bez ruchu. Dopiero po kilkunastu sekundach rozumiem, że to dziwne, niczego nie przypominające zwierzę to osiołek. Zupełnie biały. Albinos.

Biały osiołek wygląda, jakby cały był z lodu i śniegu. W myślach nazywam go Sopelkiem.

Źrenice Sopelka, czarne jak zrobione z węgielków oczy śniegowego bałwanka, wyraźnie drżą.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Po chwili zauważam, że Sopelek unika światła, mimo że w szopie handlarza jest ciemno, a przez otwarte drzwi wpada niewiele światła.

Na moje pytanie, dlaczego Sopelek został sprzedany do rzeźni, handlarz wzrusza tylko ramionami. Albinos, sam pan widzisz. Jak albinos to słaby. Mówili, że cały czas chory, na weterynarzy by nie zarobili. Oślica jedna tylko albinosy im dawała. Już się jej przedtem pozbyli, do mnie też przywieźli. Tego też teraz sprzedali na mięso, trochę dołożą i zdrowego kupią.

Głaszczę Sopelka po białej, posklejanej sierści a on opiera o mnie swój ciężki łeb.

Biedny Sopelek. Zawinił tylko tym, że taki się urodził – inny, słaby, zawsze chory. Aż jego właściciele uznali, że nie zasługuje na to, aby żyć. I teraz, kiedy wszyscy szykujemy się do Świąt, ten mały, biały, smutny osiołek szykuje się na śmierć. A zanim usiądziemy do wigilijnych stołów, Sopelek straci w rzeźni swoje małe, krótkie i smutne życie.

Zaraz Wigilia. Wszyscy jesteśmy zajęci – prezenty, zakupy, gotowanie wigilijnych potraw i pieczenie ciast… Wszyscy mamy teraz ogromne wydatki. Nie wiem, czy znajdą się ludzie, którzy będą w stanie pomóc Sopelkowi. To nie jest dobry czas na zbiórki. Ale nie będę w stanie usiąść do wigilijnego stołu i dzielić się opłatkiem wiedząc, że nawet nie spróbowałem go ocalić.

Życie Sopelka kosztuje 4500 złotych. Mamy już uzbierane 3500 złotych. Całe szczęście mam z czego dołożyć, żeby uratować tego biedaka. Ale jakbyście jeszcze chcieli go wspomóc, to będę bardzo wdzięczny. Marek Sotek

Przekaż darowiznę z hasłem SOPELEK na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ SOPELKA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

SOPELEK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ