Kartofelek dogaduje się już dobrze z innymi osiołkami. Ale i tak większość czasu spędza sam

13 września 2023

Zobaczcie, jak zmienił się Kartofelek. Po dawnym łobuziaku nie został nawet ślad. W tej chwili Kartofelek dogaduje się dobrze z pozostałymi osiołkami i nikogo nie zaczepia. Bardzo się cieszę, że po przymusowym oddzieleniu od reszty osiołków teraz może już być z całym stadem.

Mimo to Kartofelek jest raczej samotnikiem, co jest rzadkie wśród osiołków. Te zazwyczaj chodzą razem i trzymają się w grupie albo w parze. A Kartofelek trzyma się zwykle trochę z dala. Być może znajdzie sobie z czasem przyjaciela. A może po prostu woli być sam…?

29 sierpnia 2023

Już kilka dni temu wypuściłem Kartofelka i Śnieżka do pozostałych koni. Uznałem, że tak długo są już na swoim „karnym” padoku, że warto zrobić kolejną próbę przyłączenia ich do stada.

I udało się!

W tej chwili Śnieżek i Kartofelek chodzą już ze stadem, a na filmiku możecie zobaczyć pierwsze chwile po wypuszczeniu ich do reszty koni.

Oba te łobuziaki żyją tylko dzięki Wam i Waszym wrażliwym sercom. 

27.06.2023
 
Kartofelek i Śnieżek od pewnego czasu zamieszkali razem na specjalnym padoku dla końskich i osiołkowych łobuziaków 😉 Obaj są zbyt zadziorni, żeby mieszkać razem z całym stadem, w którym są starsze i słabsze zwierzaki, źrebaczki i klacze. Mimo kilkukrotnych prób nie udało się ich dołączyć do stada. 
 
Dlatego, żeby nie musieli spędzać całych dni w boksie, zrobiłem dla nich ten padok. Tu mogą sobie łobuzować do woli. A może za jakiś czas uspokoją się na tyle, żeby dołączyć do reszty?

Kartofelek okazuje się być strasznym łobuziakiem. Dla ludzi jest bardzo miły i uroczy. Ale inne osiołki nie mają z nim tak łatwo! W stadzie jest bardzo dominujący, i każdemu innemu osiołkowi koniecznie chce wytłumaczyć, że to on tu rządzi.

Pozostałe osiołki zwykle starają się go ignorować, ale czasem puszczają im nerwy…Jak na przykład Pierożkowi na tym filmie 😉

Z tego powodu Kartofelek część czasu przebywa w boksie, a ze stadem chodzi tylko kiedy ktoś pilnuje, żeby zainterweniować w razie jakiegoś większego nieporozumienia 🙂

Uratowany przez Was już mieszka w Starym Polesiu. Z wyglądu jest pięknym i słodkim osiołkiem! Jego umaszczenie jest całkiem niespotykane – nie jest szary lub brązowy jak inne osiołki, ale biały w różnokolorowe łatki 🙂

 W stadzie Kartofelek od początku próbował przejąć dowodzenie. Inne osiołki i kucyki oczywiście na to nie pozwoliły, więc było między nimi trochę głośnej wymiany zdań na ten temat 😉 Teraz już zapanowała zgoda a Kartofelek chwilowo zrezygnował ze swoich przywódczych ambicji. 

To dzięki Wam ten osiołek może teraz tu być i psocić. I w ogóle żyć. Razem z Kartofelkiem dziękujemy Wam bardzo za wszystko!

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

Osiołek Kartofelek, kiedy go poznałem, stał w kącie komórki i patrzył się w moją stronę zaciekawiony.

Widać było po nim, że to energiczny i wesoły zwierzak. Przestępował z nóżki na nóżkę, jakby zachęcał do zabawy. A w jego oczkach pojawiały się urocze iskierki. Kartofelek ma trzy lub cztery latka i chce się bawić. Pobrykał by chętnie z innymi maluchami po łące.

Nie wiem, skąd się wziął u handlarza. Ale Kartofelek na pewno nie podejrzewa jaki los go czeka. I ta jego nieświadomość jest przerażająca.

Przyjedzie starszy pan, i na sznurku wprowadzi go do samochodu. Na miejscu inny pan, na tym samym sznurku wprowadzi go do ciemnego pomieszczenia. Później będzie szedł wąskim przejściem pomiędzy dwoma stalowymi barierkami w kierunku takiej dziwnej płachty. Ciekawe kiedy się zorientuje, że to nie zabawa.

Nawet nie chcę o tym myśleć. Musimy uratować tego słodziaka. Mam u siebie już kilka osiołków i Kartofelek będzie miał się w kim bawić.

Handlarz chce za Kartofelka 4500 zł. Udało nam się zebrać i wpłacić 1700 zł zaliczki. Na na wpłacenie brakujących 2800 zł mamy czas do czwartku. 

Bardzo Was proszę o pomoc dla tego małego osiołka. 

Podarujmy Kartofelkowi piękne życie, pełne zabawy i radości wśród innych osiołków!

Przekaż darowiznę z hasłem Kartofelek  na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

Kartofelek

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

Kartofelek

na numer      7420    (koszt 4,92 pln)

na numer      7928   (koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet