Zauważyliście, że Koralik i Tomuś są niemal identyczni? Oba kucyki bardzo lubią przekomarzać się ze sobą

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Czy zauważyliście, że Koralik i Tomuś są prawie identyczni? Nawet układ brązowych plam mają bardzo podobny. Najłatwiej ich odróżnić po plamce na nosku u Tomka i po śmiesznym krótkim ogonku Koralika. 

Oba kucyki są trochę zadziorne i lubią się przekomarzać ze sobą. Na razie górą jest Koralik, tak jak tu na filmie. Ale to pewnie dlatego, że jest u nas sporo dłużej i czuje się pewniej. A Tomuś musi się jeszcze rozkręcić 😉

Uratowany naszym wspólnym wysiłkiem Koralik jest już w Starym Polesiu. Nie ma w nim już ani trochę tego smutku, który widziałem, gdy był u handlarza. Jest wesoły, energiczny od początku zaczął łobuzować! Nawet do tego filmu nie za bardzo chciał pozować – spieszyło mu się do innych koni.

Pani weterynarz obejrzała go i nie znalazła nic niepokojącego. Ale oczywiście będą jeszcze dokładniejsze badania a na tą chwilę Koralik został profilaktycznie odrobaczony.

Bardzo Wam dziękuję za uratowanie tego wesołego kucyka. Dzięki Wam jeszcze przez długie lata będzie biegał po łące i łobuzował. Dziękuję w imieniu Koralika i moim!

 

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

18 maja 2023. Drodzy Państwo, dziękuję Wam bardzo za pomoc dla Koralika. Wspólnym wysiłkiem daliśmy radę i Koralik będzie żył. Na dziś mam umówiony dla niego transport i niecierpliwie oczekujemy go już w Starym Polesiu. Obiecuję więcej informacji i filmiki jak tylko przyjedzie.

Jeszcze raz dziękuję za to wszystko, co robicie dla zwierząt. Pozdrawiam Was serdecznie,

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

kWOTA DO WPŁATY:

0 zł

Koralik stoi zamknięty w niskiej, ciemnej przybudówce i tęsknym, smutnym wzrokiem wygląda przez kratę. Tam, na zewnątrz, jest słońce, jest zielona soczysta trawa. Tam jest również droga do ukochanego domu. Dlatego Koralik nie dochodzi od krat ani na chwilę i grzebie nerwowo w ziemi. Gdyby tylko wydostał się na zewnątrz! Koralik wierzy, że wtedy pogalopowałby natychmiast tam, gdzie jest jego dom.

Niestety ja wiem to, czego Koralik nie wie. Wiem, że nawet gdyby wydostał się na zewnątrz, gdyby jakimś cudem znalazł drogę do domu, nikt nie ucieszyłby się na jego widok. A ci ludzie, których uważał za swoich przyjaciół i opiekunów, kolejny raz zrobiliby to samo – odwieźliby go do skupu koni rzeźnych. Tak się czasem dzieje, kiedy przestajesz być potrzebny…

Nie mam pojęcia, jak i dlaczego Koralik się tu znalazł.  To ładny, miły, łaciaty kucyk. Wygląda nawet na dosyć zadbanego. Ale to już nie ma znaczenia. Pewne jest jedno – ci, którzy mieli się nim opiekować,  zawiedli go i zdradzili. Koralik jeszcze przez pewien czas będzie tęsknił i wyglądał przez kraty.

Ale już niedługo ktoś przyjdzie i go wyprowadzi z tej przybudówki. Zaprowadzą Koralika po trapie do ciężarówki, w której będą już inne konie, równie przerażone i zdezorientowane jak on. I choć Koralik do ostatniej chwili będzie wierzył, że ciężarówka zawiezie go do domu, tak się nie stanie. Samochód zatrzyma się w ponurym i strasznym miejscu, gdzie wokół czuć odór strachu i śmierci i słychać rozpaczliwe krzyki umierających zwierząt. I chyba dopiero wtedy Koralik zrozumie, że już nigdy nie wróci do domu.

Handlarz chce za Koralika 2800 zł. Wczoraj był bardzo trudny dzień, bo kończyła się zbiórka dla Pierożka i dużo brakowało. I było bardzo ciężko.

Jakoś udało mi się uprosić handlarza na małą zaliczkę  – 350 złotych. Płatną dziś.

Wiem, że nadwyrężam Waszą dobroczynność, ale nie mam wyjścia.

Przekaż darowiznę z hasłem koRALIK na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

 

NUMER KONta DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

Ratuję Koralika

wybierz kwotę

lub

507 076 507

Wyślij SMS o treści

KORALIK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ