Kruszynka jest u nas od dwóch dni. Dostaje antybiotyk i już zaczyna się czuć lepiej. Na razie musi zostać w stajni

Drodzy Państwo, Kruszynka jest już u nas od dwóch dni. Od razu została obejrzana przez naszą panią doktor. Dostała domięśniowo antybiotyk i już zaczyna się jej poprawiać. Widać, że nie jest jeszcze w pełni zdrowa, ale jest coraz lepiej.

Na razie Kruszynka musi zostać w stajni, po pierwsze dlatego, żeby była pod obserwacją aż do zakończenia leczenia a po drugie, żeby nie zaraziła innych kucyków.

Najważniejsze, że zdążyliśmy i Kruszynka żyje! Dziękuję z całego serca za to, co dla niej zrobiliście.

25 maja 2023. Jest! Dziękuję Wam bardzo! Kruszynka jest bezpieczna. Handlarz dostał już pieniądze i niedługo Kruszynka będzie już u nas – zamówiony przeze mnie transport już po nią pojechał, więc czekam niecierpliwie. Pani doktor też już jest i jak tylko Kruszynka przyjedzie, będzie mogła ją zbadać i zdecydować o leczeniu. Dziękuję Wam!!! Dam znać jak tylko Kruszynka przyjedzie i będę wiedział coś więcej.

NA WPŁATĘ ZALICZKI POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

Kruszynka, przywiązana grubym sznurem mocno zaciśniętym wokół jej pyska i szyi, stoi wciśnięta w kąt pomiędzy drewnianą szopą a ogrodzeniem. Nie ma tu wiele miejsca, ale Kruszynka jest maleńka, więc jakoś się mieści.

Kruszynka jest chora. Widzę to od razu. Z nozdrzy cieknie jej ropa, oddycha głośno i chrapliwie. Widzę, że każdy oddech to dla niej wysiłek. A poza tym stoi apatycznie ze zwieszoną w dół głową, dokładnie tak, jak to robią chore konie. Kiedy dołącza do mnie handlarz, ogarnięta lękiem Kruszynka unosi na chwilę głowę, patrzy ze strachem i szarpie się na linie. Ale tylko na chwilę. Na dłużej brakuje jej siły. Dlatego znów spuszcza głowę i staje bez ruchu. Słychać tylko jej ciężki, chrapliwy oddech.

Kruszynka przyjechała tu wczoraj. Nie wiem kto ją przywiózł, ale jedno jest pewne – ten ktoś chorego i cierpiącego konia odwiózł do handlarza koni rzeźnych zamiast wezwać weterynarza. A może wezwał, tylko leczenie okazało się zbyt drogie i bardziej mu się opłacało sprzedać Kruszynkę na mięso niż leczyć.

Ale w tej chwili nie ma to znaczenia. Znaczenie ma tylko fakt, że jutro rano Kruszynkę zabiera samochód z rzeźni. Handlarz umówił pierwszy możliwy termin, bo wie, że chory koń może paść w każdej chwili. A tylko żywego konia kupi rzeźnia. Nie ważne w jakim stanie, zdrowy czy chory, ale ma być żywy. Jeśli Kruszynka padnie zanim zabierze ją transport, handlarz już jej nie sprzeda i przez to straci pieniądze.

Dlatego jeśli chcemy uratować Kruszynkę, musimy działać bardzo szybko. Dziś się kończy zbiórka dla niej. Jutro chcę ją przywieźć i zacząć leczyć.

Za życie Kruszynki handlarz sobie życzy 3400 złotych, Wczoraj dzięki Waszej pomocy udało się zebrać aż 3200 złotych. Brakuje 200 złotych, handlarz nie wyda jej bez pieniędzy. Proszę o pomoc!

Przekaż darowiznę z hasłem kruszynka na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONta DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ KRUSZYNKĘ

wybierz kwotę

lub

507 076 507

Wyślij SMS o treści

KRUSZYNKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
I KUP TAPETĘ