mamy wynik rezonansu magnetycznego Lakiego. Niestety nie jest dobry

27 grudnia 2023

Drodzy Przyjaciele, Laki jest po rezonansie magnetycznym i niestety jego wynik nie jest dobry. Rozmawiałem o sytuacji Lakiego z lekarzem prowadzącym. Prawdopodobnie będzie konieczna operacja kręgosłupa. Jest to bardzo poważna decyzja, zarówno ze względu na stopień trudności operacji jak i jej koszt. Dlatego lekarz prowadzący chce jeszcze skonsultować się z innym lekarzem i wtedy zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc w sfinansowaniu rezonansu. Będę Was informować o dalszych losach Lakiego.

6 grudnia

Drodzy Przyjaciele, bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Lakiego. Udało się uzbierać pieniądze na rezonans. To badanie jest takie drogie bo się je robi w znieczuleniu ogólnym – piesek nie umie leżeć nieruchomo. jak tylko będą wyniki to pojawi się na naszej stronie informacja. Tymczasem trzymajcie kciuki za Lakiego, żeby nie była potrzebna operacja. Jeszcze raz dziękuję i życzę miłego dnia.

Marek Sotek

NA ZEBRANIE PIENIĘDZY MAMY:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

MUSIMY ZEBRAĆ:

0 zł

Drodzy Przyjaciele, Laki to bardzo cierpiący mały piesek, który pilnie potrzebuje Waszej pomocy.  Właścicielką Lakiego jest 17-letnia Ania, wychowywana razem z młodszą siostrą przez babcię. We trzy, oczywiście razem z Lakim, utrzymują się z babcinej emerytury.

Kilka lat temu, w wyniku ataku dużego psa, Laki miał poważny uraz kręgosłupa i musiał być dwukrotnie operowany. Ale już dawno wszyscy zapomnieli o ten historii i wydawało się, że to już tylko przeszłość i że Laki jest całkowicie zdrowy. Ale kilka dni temu Laki po prostu zeskoczył z łóżka, tak jak to robił dotychczas setki razy. I w tym momencie praktycznie stracił władzę nad tylną częścią ciała. Jednocześnie było widać, że odczuwa ogromny ból. 

Ania razem z babcią natychmiast zabrały Lakiego do kliniki weterynaryjnej. Lekarze podali mu bardzo silne leki przeciwbólowe (tramadol), dexametazon podtrzymujący funkcje życiowe, oraz szereg innych leków. Poza tym okazało się, że Laki nie jest w stanie samodzielnie oddawać moczu, więc jest cewnikowany. W tej chwili Laki przebywa w domu pod troskliwą opieką Ani. Wielokrotnie w ciągu dnia Ania podaje mu leki. Ale to wszystko to tylko doraźne działanie. Żeby naprawdę pomóc Lakiemu, konieczne jest bardzo pilne wykonanie rezonansu magnetycznego, którego koszt razem z narkozą wyniesie 1700 złotych. Na podstawie wyników rezonansu lekarze podejmą decyzję co do dalszego leczenia. Ale nie pozostawiają złudzeń –  niemal na pewno konieczna będzie operacja kręgosłupa. Jedyną alternatywą jest eutanazja.

Ania nie wyobraża sobie życia bez swojego najdroższego przyjaciela. Nie chce nawet myśleć o tym, co się stanie jeśli nie zdobędzie pieniędzy na badanie i leczenie Lakiego. Sama ogłosiła zbiórkę pieniędzy, ale jak na razie zebrała bardzo mała kwotę, która nawet nie pokryje bieżących kosztów cewnikowania i leków. Nie mówiąc już o rezonansie i operacji. 

Drodzy Przyjaciele, pomóżmy biednemu cierpiącemu Lakiemu. I pomóżmy Ani, której serce pęknie, jeśli nie będzie w stanie ocalić Lakiego. Spróbujmy na razie zebrać pieniądze na wykonanie rezonansu. A co dalej, zdecydujemy, kiedy będzie znany wynik badania.

Przekaż darowiznę z hasłem LAKI na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ LAKIEGO

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

LAKI
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ