Marysia i maleńki są już u nas! Marysia nie pozwala mi podchodzić do swojego synka. Jeszcze nie wie, że tu są bezpieczni

22 grudnia 2023

Owieczka Marysia i jej synek Maleńki są już u nas! Na razie są mocno wystraszone. Maleńki chowa się za mamą i bardzo trudno było mi go nagrać.Marysia zasłania synka jak może. Kiedy uważa, że podszedłem zbyt blisko, próbuje mnie przestraszyć. Wcale jej się nie dziwię po tym, co przeszła. Marysia i Maleńki na pewno będą potrzebować trochę czasu, zanim zrozumieją, że w tym miejscu nic im nie grozi.

Dziękuję Wam z całego serca za to, że zlitowaliście się nad tą rodzinką i uratowaliście Marysię i jej synka przed śmiercią w rzeźni. Dzięki Wam one żyją i są bezpieczne. Dziękuję!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

21 grudnia

Dziękuję Wam z całego serca!!! Marysia i Maleńki są bezpieczni! Myślę, że jeszcze dziś będę mógł przesłać Wam z nimi filmik, tak więc czekajcie na niego i na więcej informacji o tych uroczych owieczkach.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:

0 zł

Marysia patrzy na mnie szeroko otwartymi ze strachu oczami. Próbuje chociaż trochę osłonić swoje dzieciątko. To nie jest łatwe, bo Marysia jest uwiązana do haka w ścianie krótkim kawałkiem sznurka, który wbija jej się w szyję. A handlarz stoi oparty o ścianę obory i patrzy drwiąco na nią i na Maleńkiego.

Marysia nie raz widziała, jak z jej stada znikają inne owieczki. Czasem same, czasem z malutkimi jagniątkami. Wciągane po trapie, poganiane, a czasem brutalnie wrzucane, znikały i już nigdy nie wracały. To był koniec.

 

 

Marysia wie, że teraz koniec przyszedł dla niej i dla jej ukochanego dzieciątka, maleństwa, kruszynki – maleńkiego syneczka, który dopiero co pojawił się na świecie. 

 

 

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Maleńki nic nie rozumie z tego, co dzieje się dookoła. Dopiero uczy się świata. Wcześniej świat był ciepły i bezpieczny, wypełniony zapachem mamy i smakiem mleka. Wokół siebie Maleńki czuł i słyszał stado. Czuł się otoczony miłością, szczęśliwy i bezpieczny.

Teraz wszystko się zmieniło. Świat jest ciemny, zimny i przesiąknięty lękiem. Maleńki czuje strach mamy. Mama inaczej pachnie, pachnie strachem. Nawet mleko mamy smakuje teraz inaczej. A wokół nie ma stada. Zostali zupełnie sami.

Widzę, jak drobniutkie ciałko Maleńkiego trzęsie się ze strachu. Mam ogromną ochotę wziąć go na ręce i przytulić, pocieszyć. Poczuć dotyk miękkiego gęstego futerka i zapach, jaki mają tylko takie maleńkie owcze dzieciątka.

Teraz wszyscy szykujemy się do Świąt. Kupujemy prezenty, ubieramy choinki, pieczemy pierniczki. Czekamy na wigilię. To taki radosny czas, najpiękniejszy w roku.

Niestety Marysia i Maleńki nie doczekają Wigilii. Jutro jadą do rzeźni, wszystko jest już ustalone i zamówiony jest transport. Handlarz nie chce czekać. Ma świąteczne wydatki, mówi. Po długich namowach zgadza się, że przełoży transport, jeśli dziś wpłacę mu zaliczkę. Przynajmniej 1300 złotych.

Nadchodzi Boże Narodzenie. Każdy z nas myśli o przygotowaniach, o ostatnich zakupach. Każdy wydaje dużo więcej pieniędzy niż zwykle. Dlatego wiem, że będzie bardzo trudno uratować Marysię i Maleńkiego. Ale nie będę mógł usiąść do wigilijnego stołu wiedząc, że nawet nie spróbowałem.

Dlatego mimo wszystko proszę, pomóżcie. Jeśli tylko możecie. Jeśli jesteście w stanie do świątecznych wydatków dodać jeszcze ten, choćby najmniejszy. Jeśli znajdziecie odrobinę czasu. Pomóżcie chociaż najmniejszą wpłatą. Być może będziemy w stanie razem dać Marysi i Maleńkiemu najpiękniejszy prezent – życie.

Przekaż darowiznę z hasłem MARYSIA I MALEŃKI na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

Ratuję Marysię i Maleńkiego

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

OWIECZKI
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ