Pankracy zamieszkał w domu adopcyjnym

4 stycznia 2024

Pankracy zamieszkał w domu adopcyjnym razem z Malwinką, Józiem, Krzysiem, Plastusiem i Antosiem.  Będzie im wesoło!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

12 grudnia 2023

Wczoraj w komentarzach pytaliście co słychać u Pankracego. Ciocia Ola nagrała filmik specjalnie dla Was!

Pankracy czuje się w Starym Polesiu jak w domu. Bardzo się zmienił od czasu kiedy do nas przyjechał. Na początku był bardzo wycofany i nieśmiały a teraz bez wstydu domaga się uwagi. Lubi być głaskany i drapany, ale tylko gdy on tego chce 😊
Sami wiecie, że nasze zwierzaki są bardzo towarzyskie i wszystkie chcą być na filmie. Tak było też tym razem, więc zobaczycie nie tylko Pankracego, ale też Czupurka, Józia i resztę naszego stadka.

23 października 2023

Drodzy Państwo, wyczekiwane przez wszystkich wieści. Pankracy już do nas przyjechał!

Widzę, że jest jeszcze trochę nieśmiały, więc dam mu czas aby poznał nas i nowe miejsce. Na wybiegu jest z innymi osiołkami, które mam nadzieję, pomogą mu w aklimatyzacji.

Jak widzicie na filmie wszystkie chodziły za mną i z ciekawością sprawdzały co się dzieje. One wszystkie chciały być na tym filmiku, ale to był czas dla Pankracego.

Dziękuję Wam razem z tym małym osiołkiem za wszystko co dla nas zrobiliście.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

21 października

Drodzy Przyjaciele, tak bardzo się martwiłem sytuacją Pankracego i wiem, że Wy też. Mieliśmy do zebrania aż 1900 złotych w jeden dzień. Ale wiem, że robiliście wszystko co w Waszej mocy, również rozsyłając informację o zbiórce do Waszych znajomych. I udało się! Całą potrzebną kwotę zebraliśmy i handlarz już ją dostał. Pankracy jest bezpieczny! Nie wiem sam, jak mam Wam dziękować. Dam Wam znać, jak Pankracy będzie już u nas, i oczywiście obiecuję nagrać dla Was filmik.

Dziękuję za wszystko i pozdrawiam was gorąco,

Marek Sotek 

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:

0 zł

Samochód z przyczepą wiozący Pankracego wjechał na podwórko handlarza tuż za mną. Handlarz tylko machnął do mnie ręką żebym poczekał i od razu ruszył w kierunku tamtego samochodu. Wygląda na to, że byli umówieni. Kierowca otworzył trap przyczepy i po chwili sprowadził po nim Pankracego – małego, przestraszonego osiołka.

Pankracy zszedł niepewnie szurając kopytkami po metalowym trapie. Nie szarpał się i nie opierał, ale widziałem jak bardzo jest zdezorientowany i przestraszony. Spoglądał pytającym wzrokiem na mężczyznę, który prowadził go na sznurze. Jakby szukał pocieszenia, zapewnienia, że wszystko jest dobrze.

Ale nic nie jest dobrze i człowiek, który przywiózł Pankracego do handlarza koni rzeźnych, wiedział o tym doskonale. Dlatego omijał Pankracego wzrokiem a przekazując go handlarzowi nawet nie spojrzał mu w oczy. A potem wsiadł do samochodu i szybko odjechał.

Kiedy samochód z przyczepą znikł za bramą, Pankracy zaczął ryczeć i nie przestawał, mimo że handlarz zaklął i szarpnął mocno za sznur. Cały czas ryczał i oglądał się w kierunku bramy, kiedy handlarz prowadził go do szopy. Wołał człowieka, który przywiózł go tu na śmierć. Którego Pankracy kochał i któremu ufał.

Zamknij się w końcu! – warknął handlarz, zostawiając Pankracego w szopie. Na odchodne uderzył go liną po plecach.

Zostałem z Pankracym i próbowałem go trochę uspokoić. Bezskutecznie. Pankracy cały czas ryczał i nadal nie spuszczał oczu z drzwi szopy. Chyba miał nadzieję, że jego opiekun w każdej chwili może się w nich pojawić i zabrać go do domu. Ale ja wiem, że tak się nie stanie. Jedyny człowiek, który pojawi się w tych drzwiach, to pracownik z rzeźni, kiedy rano przyjedzie odbierać zwierzęta od handlarzy i gospodarzy.

Życie tego małego osiołka kosztuje 4500 złotych. Do tej pory udało się uzbierać 2600 złotych a dziś do końca dnia musimy wpłacić brakujące 1900 złotych. Nie będzie drugiej szansy.

Proszę, pomóżcie uratować Pankracego.

Przekaż darowiznę z hasłem pankracy na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

ratuję pankracego

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

PANKRACY
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ