Dziś złożyłem do Kancelarii Sejmu RP naszą petycję o zakazie fajerwerków w noc sylwestrową

1 lutego 2024

Drodzy Przyjaciele, pod petycją o zakazie strzelania petard i fajerwerków w noc sylwestrową podpisało się łącznie ponad 10.700 osób!  Dziś oficjalnie złożyliśmy petycję do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z ustawą „petycja powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia”. Będę zatem monitorować i informować Was na bieżąco, co dzieje się w sprawie naszej petycji.

Dziękuję Wam bardzo, że tak licznie wypowiedzieliście się w tej ważnej sprawie. Razem możemy wiele zdziałać! Może do przyszłego Sylwestra doczekamy się już zmian? 🙏♥️

Sylwestrowe fajerwerki to zabawa dla ludzi, ale piekło dla zwierząt. Żądamy całkowitego zakazu strzelania fajerwerków i petard w Sylwestra! Jeśli popierasz – podpisz petycję!

Razem możemy w ten sposób ocalić życie wielu zwierząt. Ale potrzebujemy jak najwięcej podpisów – również Twojego. Tylko wtedy mamy szansę na zmianę prawa.

Treść petycji

Szanowni Państwo,
zwierzęta, zarówno te domowe jak i dzikie, odbierają sylwestrowe strzały jako realne zagrożenie. Huki trwają wiele godzin, gdyż zaczynają się zwykle wczesnym wieczorem a o północy osiągają apogeum. Każdego roku w noc sylwestrową giną tysiące zwierząt. Część z nich umiera ze strachu, głównie na zawał, a część ginie podczas panicznej ucieczki na oślep. Kolejne zwierzęta zostają ranne lub zrywają ze smyczy, gubią się i nigdy już nie zostają odnalezione.

W zeszłym roku w ten sposób odszedł od nas Bartek – starszy, uratowany z rzeźni koń. Całą noc dreptał po boksie, pocił się, był bardzo niespokojny. Przy którymś z kolei wystrzale Bartek po prostu przewrócił się a jego serce nie wytrzymało i przestało bić. Takich historii co roku są tysiące.

Niestety nadal wiele osób nie chce zrezygnować z tej formy świętowania Nowego Roku. Dlatego żądamy natychmiastowego wprowadzenia całkowitego zakazu strzelania fajerwerków i petard w noc sylwestrową.

Udostępnij i pomóż nam zakończyć cierpienie zwierząt!

Facebook
Twitter

Autorem petycji jest Fundacja Razem dla Zwierząt. Wszystkie informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych związanych z celem petycji oraz na otrzymywanie informacji drogą mailową na temat działalności fundacji.