Ośliczka Rózia i ja zapraszamy Was na dzień otwarty: W najbliższą sobotę, w godzinach 10.00 – 14.00. Do zobaczenia!

Drodzy Państwo, jeśli chcecie spotkać się z Rózią, Sówką, Jacusiem i z całą resztą naszej kopytnej gromadki, zapraszam Was na dzień otwarty – w najbliższą sobotę w godzinach 10.00 – 14.00! Będziecie mogli poznać osobiście i pogłaskać te zwierzaki, którym uratowaliście życie. To jest cudowne uczucie widzieć, że szczęśliwe chodzą po łące, przepychają się i proszą o marchewki. 

Kiedy: sobota 2 września, 10.00 – 14.00

Gdzie: Stare Polesie 25B, 05-155 Leoncin

Zapraszamy Was serdecznie, ja i zwierzaki – przyjeżdżajcie! Do zobaczenia!


Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

17 sierpnia 2023

Rózia jest u nas od miesiąca, ale tak zgrała się z resztą stada osiołków, że wydaje się, jakby była tu od zawsze. Cały czas jest tak miła i słodka jak na początku. Ale w odróżnieniu od Sówki i Jacusia nie jest w ogóle natrętna. Dlatego rzadziej możecie ją oglądać, bo nie wpycha się nieproszona przed kamerę.

Dziękuję Wam za to, że Rózia może tu z nami być. Ona zawdzięcza swoje życie tylko i wyłącznie `Wam. Tak wiele dobra zawdzięcza Wam świat. Pamiętajcie o tym zawsze.

18 lipca 2023

Przedstawiam Wam Rózię, którą uratowaliście przed rzeźnią. Jest bardzo miłą i sympatyczną dziewczynką, zresztą sami widzicie 🙂

Zastanawia mnie jej dolna warga, która niemal zwisa niemal bezwładnie, zupełnie inaczej niż u pozostałych osiołków. Być może jest to jakieś zaburzenie neurologiczne. Ale sam nie wiem więc czekam co powie pani weterynarz.

W imieniu Rózi i moim własnym dziękuję Wam za to, że ją uratowaliście. To było niesamowite. Dziękuję!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

15 lipca 2023 

Moi Drodzy, stokrotnie dziękuję za pomoc dla tej ośliczki. Tylko dzięki Wam żyje i resztę życia spędzi bezpieczna na łączce, z innymi osiołkami. Cały tydzień pięknie pomagaliście mi ratować te biedne zwierzaki. Jeszcze raz dziękuję i życzę udanego weekendu

Marek Sotek

uratowana 15.07.2023:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

Zdjęcia Rózi zrobiłem w zasadzie przez przypadek. Kiedy w zeszłym tygodniu przyjechałem do handlarza, akurat prowadził ją na linie przez podwórko. Od razu powiedział mi, że ta ośliczka nie pojedzie do rzeźni. Przywiózł ją specjalnie na zamówienie dla szwagra, który chciał osiołka do gospodarstwa agroturystycznego. Osiołek miał być jest ładny, miły i na tyle duży, żeby małe dzieci mogły na nim jeździć. Więc przywiózł Rózię specjalnie dla niego.

Jednak coś mnie tknęło i zapytałem, czy mogę zrobić jej zdjęcia. Handlarz był widocznie w dobrym humorze, bo się zgodził. Zatrzymał się na krótką chwilę a ja w tym czasie zrobiłem kilka fotek. Rózia przyglądała mi się przyjaźnie i z zainteresowaniem.

Wiem, że nie zawsze można wierzyć handlarzowi, ale wydawał się przekonujący. A poza tym nie zaprowadził Rózi do którejś z obór, gdzie trzyma konie i osiołki, które mają jechać do rzeźni. Puścił ją na mały wygrodzony kawałek terenu, po którym mogła swobodnie chodzić i nawet skubać resztki trawy. Więc całkiem mnie to uspokoiło.

Ale wczoraj wieczorem handlarz do mnie zadzwonił, chyba dość mocno pijany. Klnąc i bełkocząc wykrzyczał do telefonu, że szwagier właśnie odwiózł Rózię. Powiedział, że nie jest zadbana, ma przerośnięte kopyta i grzybicę na grzbiecie a poza tym absolutnie nie pozwala na siebie siadać. Więc się nie nadaje i oni jej nie chcą.  Zażądał zwrotu pieniędzy i to od ręki, ale handlarz już ich nie miał. Więc musi Rózię pilnie sprzedać. Jeśli chcę, mogę ja ją kupić. Pod warunkiem, że zapłacę więcej niż rzeźnia i to od ręki, bo szwagier jest zły i się piekli. Ale jeśli nie chcę, to wiezie ją do rzeźni, odda szwagrowi pieniądze i będzie miał z głowy.

Handlarz wie, że potrzebuję czasu na zebranie takiej kwoty, ale nic sobie z tego nie robi. Nie chce czekać. Jedyne, co udało mi się uzyskać, to że dziś nie wpłacę całości, tylko 700 zł zaliczki.

Nie pozwólmy Rózi umrzeć!

Przekaż darowiznę z hasłem RÓZIA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

Ratuję Rózię

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

RÓZIA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ