Tereska jest indywidualistką i większość czasu spędza nieco z boku, poza stadem

18.01.2024

Tereska jest u nas już kilka miesięcy. Teraz, kiedy jest zima, większość czasu spędza w dużej wiacie. Jest w doskonałej formie i zdrowie jej dopisuje.

Tereska jest bardzo miła i przyjazna. Na początku, nie chciała za bardzo zbliżać się do mnie a teraz bardzo lubi przytulanie i głaskanie. Jest też prawdziwą indywidualistką i w stadzie osiołków trzyma się zawsze nieco z boku. 

Tereska żyje tylko dzięki Wami, zatem w imieniu Tereski i moim – dziękuję!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

18 września 2023

Tereska jest u nas już kilka dni. załapała się już nawet razem z innymi osiołkami na wizytę kowala. Zobaczcie, jak jej się podoba w naszym końsko – osiołkowym SPA.

Tereska nie ma jeszcze za bardzo ochoty na podchodzenie, ale akurat w jej przypadku myślę, że to się szybko zmieni.

Bardzo Wam dziękuję za to, że uratowaliście Tereskę. Dzięki Wam zamiast do rzeźni przyjechała tu, do innych osiołków. A ja zrobię wszystko, żeby była tu szczęśliwa.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

13 września

Drodzy Państwo, daliśmy radę, Tereska jest bezpieczna! Handlarz dostał już pieniądze a ja szukam transportu, żeby jak najszybciej Tereska do nas przyjechała. 

Tak się cieszę! I jestem Wam ogromnie wdzięczny. Nie wiem sam, jakimi słowami mam Wam dziękować. Żadne słowa nie wystarczą. 


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Dziękuję za to, że jesteście.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dziś musimy zebrać:

0 zł

Z trudem otwieram skrzypiące drzwi handlarskiej obory, a wtedy bucha na mnie smród stęchlizny i dawno nie wymienianego obornika. Wewnątrz jest ciemno, więc zupełnie nic nie widzę. Dopiero światło mojej latarki wydobywa z mroku brudne, pokryte pajęczynami ściany, niski sufit i przegniłą ściółkę.  I ją – małą, sparaliżowaną strachem ośliczkę, którą w myślach nazywam Tereską.

Wolałbym nie spędzić w tym wnętrzu nawet pięciu minut. Ale tak właśnie wygląda ostatni przystanek `Tereski w drodze na śmierć w rzeźni, więc powtarzam sobie, że nie jestem tu dla przyjemności i wchodzę do środka. Sufit jest dla za niski, żebym mógł swobodnie stać, więc kucam przy Teresce.

Tereska również mnie się boi. Czego musiała doświadczyć, że aż tak bardzo boi się człowieka? Cała sztywnieje i odwraca wzrok. Dlatego nie próbuję zbliżać się do Tereski bardziej niż to konieczne. Mimo to chcę z nią trochę pobyć i dodać jej otuchy. Zajmuję miejsce pod przeciwległą ścianą i czekam w bezruchu.

Powoli, bardzo powoli Tereska zaczyna spoglądać w moją stronę. Aż w końcu chyba się przekonuje, że z mojej strony nic jej nie grozi, bo wyciąga nos w moją stronę i niepewnie mnie obwąchuje. Czuję na twarzy jej ciepły, wilgotny oddech.

W końcu wychodzę. Nie mogę zostać tu na zawsze. W ten sposób nie pomogę Teresce. Jutro rano ciężarówka z rzeźni robi objazd okolicy i przyjeżdża również tu. Zabrać Tereskę. I razem z innymi przerażonymi zwierzętami zawieźć na straszną śmierć.

Więc jedyne, co mogę zrobić dla Tereski, to znowu żebrać u Was o pomoc.

Udało nam się wspólnie zebrać zaliczkę za życie Tereski. Resztę, 2800 złotych, musimy wpłacić do wtorku. 

Przekaż darowiznę z hasłem TERESKA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ TERESKĘ

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

TERESKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ