Bułeczka mieszka w domu adopcyjnym razem z Olkiem, Bartusiem i Bąbelkiem

12 lutego 2024

Bułeczka zamieszkała w domu adopcyjnym razem z Olkiem, Bartusiem i Bąbelkiem. Zwierzaki mają wszystko, czego do szczęścia potrzeba osiołkom i kucykom – ciepłą stajnię, świeże pachnące sianko, duże padoki i wspaniałą opiekę. Niech im się żyje szczęśliwie!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

1 września 2023

Bułeczka większość czasu spędza w naszej wielkiej drewnianej wiacie. Tam chyba czuje się najbezpieczniej. Dziś udało mi się ją namówić żeby wyszła na zewnątrz więc korzystając z okazji nagrywam dla Was filmik 🙂

Do Bułeczki niezwykle podobna jest Milusia, która jest u nas od kilku dni. Ciekawe, czy będziecie umieli je rozróżniać 😀

 

11 sierpnia 2023

Drodzy Państwo, Bułeczka już jest w Starym Polesiu. Odrobaczyłem ją i od razu wypuściłem do reszty osiołków. 

Na razie zajęli się nią Sówka i Jacuś. A przy tym uznali, że ten film ma być przede wszystkim o nich. Jak zwykle zresztą 😉 Mam nadzieję, że szybko wprowadzą Bułeczkę w życie stada i zapoznają z resztą naszych zwierzaków.

Bułeczka wydaje się być trochę zdezorientowana ale jednocześnie zadowolona z miejsca w którym się znalazła i z towarzystwa Jacusia i Sówki. A to, że ona tu jest, to Wasza zasługa. Bułeczka żyje tylko dzięki Waszemu współczuciu i determinacji w ratowaniu najsłabszych. Dziękuję Wam za wszystko, w imieniu swoim i Bułeczki. 

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

Drodzy Państwo, Bułeczka jest już bezpieczna! Organizuję transport. Dziękuję Wam bardzo za wszystko. Jutro napiszę więcej. Pozdrawiam Was serdecznie,

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

dziś musimy zebrać:

0 zł

Mała Bułeczka jest uparta. Nie chce przejść ani o krok dalej. Całą swoją uwagę i cały wysiłek skupia na tym, aby nie dać się poruszyć nawet o centymetr. Ciasno zawiązany sznur wbija jej się w szyję, ale Bułeczka jest zdeterminowana. Zapiera się wszystkimi czterema nogami jakby od tego zależało jej życie.

Ale nie, nie zależy. Decyzja o jej życiu już została podjęta. Jutro odbiorą je małej Bułeczce.

Handlarz w końcu traci cierpliwość. Jednym gwałtownym szarpnięciem, którego Bułeczka się nie spodziewa, przyciąga ją i przywiązuje do haka w ścianie. I w tym momencie Bułeczka traci całą swoją determinację. Już nie walczy, nie wyrywa się. Poddaje się zupełnie, tak jakby w tym momencie zrozumiała, że przegrała. Że dała się zaskoczyć i pokonać, dlatego handlarz wygrał tą nierówną walkę. A ona nie ocaliła swojego życia.  

Zadowolony z siebie handlarz sprawdza, czy węzeł mocno trzyma. Potem wychodzi z obory a wtedy Bułeczka po raz pierwszy spogląda w moją stronę. Patrzy na mnie oczami tak pełnymi smutku i rezygnacji, że po plecach przechodzi mi dreszcz. I wiem, że zrobię wszystko, żeby wyrwać stąd Bułeczkę. Ale sam nic nie zrobię, choćbym nie wiem jak chciał. 

Transport do rzeźni jest umówiony na jutro i Bułeczka ma nim jechać. Handlarz zgadza się go odwołać, jeśli dziś dam mu przynajmniej 1400 złotych zaliczki. 

Potrzebuję Was. Potrzebuję Waszej pomocy. Nie dla mnie. Dla Bułeczki.

Przekaż darowiznę z hasłem BUŁECZKA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ bUŁECZKĘ!

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

BUŁECZKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ