Bułeczka większość czasu spędza w naszej drewnianej wiacie. Tam chyba czuje się najbezpieczniej

1 września 2023

Bułeczka większość czasu spędza w naszej wielkiej drewnianej wiacie. Tam chyba czuje się najbezpieczniej. Dziś udało mi się ją namówić żeby wyszła na zewnątrz więc korzystając z okazji nagrywam dla Was filmik 🙂

Do Bułeczki niezwykle podobna jest Milusia, która jest u nas od kilku dni. Ciekawe, czy będziecie umieli je rozróżniać 😀

 

11 sierpnia 2023

Drodzy Państwo, Bułeczka już jest w Starym Polesiu. Odrobaczyłem ją i od razu wypuściłem do reszty osiołków. 

Na razie zajęli się nią Sówka i Jacuś. A przy tym uznali, że ten film ma być przede wszystkim o nich. Jak zwykle zresztą 😉 Mam nadzieję, że szybko wprowadzą Bułeczkę w życie stada i zapoznają z resztą naszych zwierzaków.

Bułeczka wydaje się być trochę zdezorientowana ale jednocześnie zadowolona z miejsca w którym się znalazła i z towarzystwa Jacusia i Sówki. A to, że ona tu jest, to Wasza zasługa. Bułeczka żyje tylko dzięki Waszemu współczuciu i determinacji w ratowaniu najsłabszych. Dziękuję Wam za wszystko, w imieniu swoim i Bułeczki. 

Drodzy Państwo, Bułeczka jest już bezpieczna! Organizuję transport. Dziękuję Wam bardzo za wszystko. Jutro napiszę więcej. Pozdrawiam Was serdecznie,

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

dziś musimy zebrać:

0 zł

Mała Bułeczka jest uparta. Nie chce przejść ani o krok dalej. Całą swoją uwagę i cały wysiłek skupia na tym, aby nie dać się poruszyć nawet o centymetr. Ciasno zawiązany sznur wbija jej się w szyję, ale Bułeczka jest zdeterminowana. Zapiera się wszystkimi czterema nogami jakby od tego zależało jej życie.

Ale nie, nie zależy. Decyzja o jej życiu już została podjęta. Jutro odbiorą je małej Bułeczce.

Handlarz w końcu traci cierpliwość. Jednym gwałtownym szarpnięciem, którego Bułeczka się nie spodziewa, przyciąga ją i przywiązuje do haka w ścianie. I w tym momencie Bułeczka traci całą swoją determinację. Już nie walczy, nie wyrywa się. Poddaje się zupełnie, tak jakby w tym momencie zrozumiała, że przegrała. Że dała się zaskoczyć i pokonać, dlatego handlarz wygrał tą nierówną walkę. A ona nie ocaliła swojego życia.  

Zadowolony z siebie handlarz sprawdza, czy węzeł mocno trzyma. Potem wychodzi z obory a wtedy Bułeczka po raz pierwszy spogląda w moją stronę. Patrzy na mnie oczami tak pełnymi smutku i rezygnacji, że po plecach przechodzi mi dreszcz. I wiem, że zrobię wszystko, żeby wyrwać stąd Bułeczkę. Ale sam nic nie zrobię, choćbym nie wiem jak chciał. 

Transport do rzeźni jest umówiony na jutro i Bułeczka ma nim jechać. Handlarz zgadza się go odwołać, jeśli dziś dam mu przynajmniej 1400 złotych zaliczki. 

Potrzebuję Was. Potrzebuję Waszej pomocy. Nie dla mnie. Dla Bułeczki.

Przekaż darowiznę z hasłem BUŁECZKA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ bUŁECZKĘ!

wybierz kwotę

lub

507 076 507

Wyślij SMS o treści

BUŁECZKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ