Łaciatek ZAPRZYJAŹNIŁ się z Jerzykiem. I zobaczcie, jaki zrobił mu się okrągły brzuszek od naszego siana!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

22 listopada 2023

Łaciatek jest u nas już prawie miesiąc. Zaprzyjaźnił się z Jerzykiem i trzymają się razem. 

Łaciatek czuje się u nas już bardzo swobodnie, jakby był u nas od zawsze. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że zapomniał o swoich złych doświadczeniach z przeszłości. 

Zobaczcie jaki Łaciatek zrobił się okrąglutki! Nasze zwierzaki mają tyle siana, ile dadzą radę zjeść. Dostają je bez żadnych ograniczeń. Dlatego takie szybko rosnące brzuszki to u nas częsty widok 🙂

Dziękuję Wam za to, że Łaciatek jest tu z nami. To tylko Wasza zasługa.

31 października 2023

Drodzy Przyjaciele, To jest Łaciatek, którego uratowaliście kilka dni temu. Niestety były kłopoty z organizacją transportu i Łaciatek przyjechał do nas dopiero wczoraj.

Zobaczcie, jaki Łaciatek jest grubiutki. Szczególnie w brzuchu. Prawdopodobnie był tuczony przed oddaniem do rzeźni… Na Łaciatkowi nic już nie grozi. Od teraz może sobie spokojnie i szczęśliwie żyć w stadzie naszych kucyków i osiołków.

A to wszystko Wasza zasługa. Gdyby nie Wy, Łaciarka nie byłoby już na świecie. Jesteście wspaniali.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

25 października

Drodzy Przyjaciele, wczoraj kolejny raz udowodniliście, jakie macie wspaniałe serca. Ten śliczny kucyk żyje tylko dzięki Wam. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc w ratowaniu Łaciarka.

Marek Sot

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

WCIĄŻ BRAKUJE NAM:

0 zł

W oborze handlarza koni rzeźnych jest zimno i mokro, z cieknącego sufitu kapią na Łaciatka krople wody. Pod nogami robi mu się już spora kałuża.

Łaciatek rży rozpaczliwie. Woła. Nie wiem, kogo. Może swoich końskich przyjaciół? Może swojego właściciela, który przed chwilą go tu przywiózł?  Handlarz chwalił mi się, że kupił Łaciatka bardzo tanio, bo właściciel potrzebował pilnie pieniędzy na wódkę. Ale tego Łaciatek nie wie, może to i dobrze.  Nie wie też, że już na jutro ustalono termin jego śmierci w pod rzeźnickim nożem. Łaciatek wie tylko, że to miejsce jest złe. Dlatego woła najgłośniej jak potrafi, ale odpowiada mu tylko ujadanie zamkniętego w kojcu psa handlarza.

Głaszczę Laciatka po mokrej sierści i drapię po szyi, ale on tylko na chwilę zwraca na mnie uwagę, a potem znowu rży, chyba jeszcze głośniej niż przedtem.

Wychodzę z obory, żeby porozmawiać z handlarzem o odkupieniu Łaciatka. A kiedy po półgodzinie wracam, Łaciatek już nie woła. Chyba zrozumiał, że to nie ma sensu i że nikt nie przyjdzie. Opiera smutno łeb na obramowaniu żłobu i wygląda, jakby płakał. Ale może to tylko moja wyobraźnia?

Życie Łaciatka kosztuje 3500 złotych. Wczoraj dzięki Waszej wspaniałej pomocy uzbieraliśmy aż 2800 złotych. Brakujące 700 złotych muszę przesłać handlarzowi dziś wieczorem. Bardzo Was proszę o pomoc.

Przekaż darowiznę z hasłem Łaciatek na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

 

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ ŁACIATKA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

ŁACIATEK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ