Pestka, Lisek, Groszek i Marcepanek poszli razem do adopcji. Pojechali aż pod Kraków

 

15 września 2023

Lisek, Pestka, Groszek i Marcepanek przeprowadzili się – cała czwórka razem – do domu adopcyjnego. Pojechali aż pod Kraków. Życzę im wspaniałego życia. Niech im się wiedzie jak najlepiej.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

24 sierpnia 2023

Pestka jest już na tyle silna, że postanowiłem wypuścić ją do reszty stada. Miło przywitała się z nowymi kolegami i koleżankami, ale już pokazała, że nie pozwoli sobie wchodzić na głowę. Jeśli ktoś wchodził w jej strefę osobistą, od razu używała tylnych kopyt wyjaśniając w ten sposób, że nie życzy sobie takiej poufałości.

Takie przepychanki i lekkie kopniaki są w końskim stadzie na porządku dziennym 😉

Dziękuję Wam kolejny raz za uratowanie Pestki!

17 sierpnia 2023

Drodzy Państwo, Pesteczka jest już u mnie! Całą drogę do nas stała, teraz też stoi, więc to dobrze rokuje. Jutro wcześnie rano będzie u nas pani doktor, zbada Pestkę i pobierze krew do analizy. Zapewne poda również wzmacniające kroplówki, żeby dodać Pestce siły.

Widać, że Pestka jest słaba i osowiała, ale obiecuję, że zajmiemy się nią najlepiej jak potrafimy. 

Dziękuję z całego serca Wam wszystkim, którzy przyłożyliście rękę do uratowania Pestki. Niech to dobro do Was wróci.

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

17 sierpnia

Drodzy Państwo, Pestka uratowana

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

potrzebna kwota:

0 zł

Pestka leży i nie chce wstać. To od razu budzi mój niepokój. Konie kładą się zwykle w jednej z dwóch sytuacji – kiedy czują się bardzo dobrze i bezpiecznie, albo kiedy są chore lub bardzo słabe. Nie spodziewam się, żeby w przypadku Pestki ta pierwsza opcja wchodziła w grę. Nie widziałem jeszcze konia, który czułby się dobrze i bezpiecznie u handlarza. Dlatego pozostaje jedynie druga możliwość.

Szturcham Pestkę lekko i namawiam do wstania, ale bezskutecznie. Próbuję pociągnąć za kantar, cmokam – nic. Pestka tylko patrzy na mnie z wyrzutem, jakby chciała zostać sama i żeby nikt jej do niczego nie zmuszał.

Konie cierpią w milczeniu. Zwykle długo nie dają po sobie znać, że coś jest nie tak. Dlatego zachowanie Pestki tym bardziej mnie martwi i niepokoi.

Handlarz mówi, że kiedy przywieźli Pestkę, też leżała. Zmusili ją do wstania na krótką chwilę, tyle żeby przeszła do szopy. Tam Pestka natychmiast się położyła i leży do tej pory. Handlarz jest zły, bo właściciele nie powiedzieli mu o stanie Pestki. A teraz on obawia się, że jest chora.

Nie, handlarz nie martwi się, że Pestka cierpi. Nie zastanawia się jak jej pomóc. Chce tylko jak najszybciej wywieźć ją do rzeźni, bo jeśli Pestka wcześniej padnie, nie dostanie ani grosza. A ta perspektywa martwi go bardzo. Dlatego nie chce nawet rozmawiać ze mną o zaliczce. Nie chce ryzykować. Jak zapłacę całość – tak, mogę ją wziąć. Jeśli nie, nie mamy o czym rozmawiać.

Tym razem nie udaje mi się go przekonać w żaden sposób.

Nie wiem, co będzie. Nie chcę się poddawać, ale bardzo trudno będzie zebrać  3200 złotych jutro do godziny 12. Ale nie mogę tak zostawić Pestki. Po prostu nie mogę.

Przekaż darowiznę z hasłem pESTKA na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONTA DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ PESTKĘ

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

PESTKA
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ