Felek razem z Czupurkiem i Szafirkiem pojechał do swojego adopcyjnego domu. Mają tam jak w raju!

27 lutego 2024

Felek, Czupurek i Szafirek pozdrawiają ze swojego domu adopcyjnego! We trójkę pojechali do Pani Moniki około tygodnia temu, ale widać, że już się zadomowili 😊

Zawsze jesteśmy ogromnie wzruszeni dostając takie zdjęcia. To piękne ile możemy podarować tym zwierzakom gdy działamy razem. Wszyscy trzej żyją dzięki temu, że pomogliście nam ich uratować. I to dzięki Wam znaleźli kochający adopcyjny dom. Bardzo Wam za to dziękujemy. Dziękujemy również adopcyjnej rodzinie za obdarzenie Felka, Czupurka i Szafirka taką wspaniałą opieką i miłością!

11 października 2023

Drodzy Państwo, to jest Feluś, który przyjechał już do nas parę dni temu. Ci z Was, którzy byli u mnie na dniu otwartym, mieli okazję go zobaczyć.

Feluś okazał się być przemiłym osiołkiem. Niestety widać, że jest nadal smutny. Że tęskni. Na to nic nie mogę poradzić. Feluś po prostu potrzebuje czasu. A nasze osiołki na pewno zrobią wszystko, żeby go pocieszyć.

Dziękuję Wam z całego serca za to, że uratowaliście Felusia!

Aby obejrzeć ten film, zaakceptuj reklamowe pliki cookie

3 października

Drodzy Przyjaciele, osiłek Felek jest bezpieczny!!! Nie wiem, jak Wam dziękować za pomoc. Już załatwiam transport dla tego biedaczka, w sobotę na dniu otwartym będziecie mogli go poznać i pogłaskać. Pozdrawiam serdecznie.

Marek Sotek

NA WPŁATĘ POZOSTAŁO:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota do zebrania:

0 zł

Felek rozgląda się wokół, szukając wzrokiem swojej siostrzyczki.

Jeszcze wczoraj wieczorem stali tam razem, przywiązani do przyczepy, przytulali się do siebie. Jacyś ludzie biegali z batami po podwórku krzycząc głośno i zaganiając osiołki i kucyki do dużego, rzeźnickiego samochodu. Zewsząd dobiegało ryczenie i parskanie przerażonych zwierząt, które broniły się z całych sił, jakby wiedziały co je czeka.

Felek ze swoją siostrzyczką stali jak trusie, ciepło ich ciał dodawało im otuchy. Całe dzieciństwo spędzili razem. Starsza siostra opiekowała się maluchem, pokazywała mu gdzie rośnie najlepsza trawa, i jak najlepiej się dopchać do siana w oborze. I jak się zachowywać, żeby gospodarz ich nie bił po grzbietach drewnianym kijem. Siostra dla Felka była całym światem i nie odstępował jej na krok.

Lecz wczoraj wieczorem starszy siwy pan odwiązał ją od przyczepy, złapał mocno za powróz przywiązany do maleńkiego pyszczka i pociągnął za sobą. Siostra Felka nie stawiała oporu, chciała pokazać braciszkowi, że osiołek musi być grzeczny, a wtedy ludzie nie zrobią im krzywdy.

Maleńki Felek został przy przyczepie, rozglądając się wokół za swoją siostrą. Czekał grzecznie aż wróci, tak jak go nauczyła. Bardzo się bał, ale nie ryczał i nie kopał, pamiętając jej nauki.

Kiedy wczoraj rano przyjechałem do handlarza, zaczął się śmiać z tego jakie te osły są głupie. Że wczoraj, jak mieli załadunek, ta kudłata ośliczka weszła do przyczepy bardzo potulnie, zostawiając Felka, a przecież to chyba był jej braciszek, czy coś, bo wszędzie chodzili razem. A on, przywiązany do przyczepy, też stoi grzecznie i tylko się rozgląda. Pewnie myśli, że zaraz ona wróci. 

Felek nie zmieścił się do samochodu. Handlarz powiedział, że teraz inspekcja robi częste kontrole i musi się zgadzać ilość zwierząt, a kary są bardzo duże. Próbowałem się dowiedzieć, gdzie jest siostra Felka, ale ten powiedział, że już robią z niej salami, i zaczął się śmiać. 

Przyjechałem o jeden dzień za późno, już nie da się jej uratować. Ale dla Felka jest jeszcze szansa. Tą szansą jest 1000 złotych zaliczki wpłacone dziś wieczorem. 

Drodzy Przyjaciele, pomóżcie mi uratować Felka.

Przekaż darowiznę z hasłem FELEK na konto:

MBANK: 84 1140 2004 0000 3302 8248 4626

PayPal: kontakt@razemdlazwierzat.pl

Fundacja Razem Dla Zwierząt

Stare Polesie 25B 05-155 Leoncin

NUMER KONta DO WPŁAT W EUR
PL90 1140 2004 0000 3012 1800 7761
BIC BREXPLPWMBK

RATUJĘ FELKA

wybierz kwotę

lub

Wyślij SMS o treści

FELEK
NA NUMER 7420(KOSZT 4,92 PLN)
NA NUMER 7928(KOSZT 11,07 PLN)
NA NUMER 91920(KOSZT 23,37 PLN)
I KUP TAPETĘ