uratowane
Walduś jest już u nas, w Nowym Wilkowie. Dzięki Wam dostał nowe życie!
12 sierpnia 2024Walduś, którego uratowaliście w zeszłym tygodniu, jest już u nas! Ten biedny, przestraszony i głodny kucyk, którego spotkałem u handlarza, będzie miał dzięki Wam nowe życie. Dziękuję z całego serca w moim imieniu i w imieniu Waldusia.Na razie Walduś trochę się niepokoi, na początku nie chciał do mnie podchodzić. Ale kiedy zobaczył, że nic złego nie robię, nawet
nasze zwierzaki odwiedził pan kowal. Wszystkie po kolei miały przycinane kopytka
https://youtu.be/LP_zzMHL5a4?si=AWthAHhGf0y2nHd3 8 sierpnia 2024 Nasze zwierzaki odwiedził, jak co miesiąc, pan kowal. Zwierzaki, wszystkie po kolei, mają przycinane kopytka. Dla niektórych jest to tylko kosmetyka, ale część zwierzaków musi mieć wykonywane specjalne korekcje kopyt. Dotyczy to tych, które trafiły do nas z bardzo przerośniętymi kopytkami, albo zwierząt po ochwacie. 24 maja 2024 Mały Marcelek jest już u nas. Bardzo się
Malina jest już u nas. To bardzo miła i przyjacielska klaczka
7 sierpnia Malina przyjechała do nas jeszcze przed dniem otwartym. Dzięki temu mogła skosztować jabłek i marchewek, które przywieźliście. Jest to bardzo miła, spokojna i towarzyska klaczka. Już na dobre się zadomowiła w stadzie. Zachowuje się, jakby tam była od dawna. i bardzo dobrze. Udało nam się zebrać więcej środków, więc przeznaczyliśmy je na transport i utrzymanie Maliny, oraz inne
Duduś jest już u nas. Jest bardzo podobny do Justysia. Zobaczcie sami
2 sierpnia Duduś już do nas przyjechał. Od razu zaprzyjaźnił się z Justysiem, który jest do niego podobny. Troszeczkę jeszcze jest nieśmiały, ale jak jutro zobaczy marchewki na dniu otwartym, to się na pewno ośmieli bardziej. Bardzo Wam dziękuje za pomoc i życzę dobrego dnia. https://youtu.be/NxglTH0npvA 1 sierpnia Duduś już dziś do nas przyjedzie. Uratowaliście kolejnego osiołka. I bardzo Wam
Ptyś już dołączył do stada. Troszkę jest podobny do Kurdupelka, zobaczcie sami.
1 sierpnia Ptyś już do nas przyjechał. Wzbudził zainteresowanie wśród innych mieszkańców, ale to u nas normalne. Wszystkie zwierzaki żyją w dużym stadzie i na początku zawsze jest duże poruszenie. na razie ptyś jest troszkę zagubiony, ale widać po nim, że szybko się odnajdzie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zapraszam w odwiedziny do Ptysia już pojutrze – w sobotę
Zobaczcie kogo udało mi się złapać do filmu – to uratowany dzięki Wam Karmelek!
Aktualizacja 25.07.2024 Zobaczcie kogo udało mi się złapać do filmu – to Karmelek! Jest u nas już od kilku dni, ale jest jeszcze trochę zestresowany. Pewnie nadal boi się, że znowu trafi do jakiegoś złego miejsca. Ale tutaj mu nic nie grozi i myślę, że już niedługo to zrozumie. Karmelek trafił na wybieg z Tadziem, który jest bardzo miły i
Gumiś zmienił futerko, ale nadal jest urwisem. Nie przepuści okazji żeby mnie podgryźć
Aktualizacja 24.07.2024 Ferdek z Gumisiem mają chwilowo swój prywatny padoczek. Stoją tutaj razem, bo niedawno zostali wykastrowani. Czekamy aż spadną im hormony i niedługo dołączą do reszty stada. Gumiś zmienił futerko, ale pod jednym względem jest taki sam – ciągle mnie podgryza. Odkąd był maleńki to był urwisem i tak już chyba zostanie. Za to Ferdek dalej jest dzikuskiem i
Posłuchajcie do słychać u Tadzia i jak idzie nam urządzanie nowego ośrodka
23 lipca 2024 Zapraszam Was do obejrzenia filmiku z Tadziem w roli głównej. Opowiadam na nim też jak idzie urządzanie w naszym ośrodku w Nowym Wilkowie. Marek Sotek https://youtu.be/n0NcsulGLcw https://youtu.be/m1jsZRUxXS8 25 czerwca 2024 Tadzio miesza u nas już jakieś dwa miesiące. To przemiły, bardzo przyjazny konik. A na dodatek jego umaszczenie jest wyjątkowe, bardzo rzadko spotykane. Jest srokaty (czyli łaciaty),
Dziękuję Wam za ocalenie Smerfika. Kucyk dołączył już do stada!
Aktualizacja 22.07.2024 Smerfik jest u nas już od kilku dni i przed momentem wpuściłem go do stada. Jak zwykle wszystkie zwierzaki przyszły sprawdzić kto nowy do nich dołączył. Nie obyło się też bez emocji, ale myślę, że Smefik szybko się u nas zaaklimatyzuje i lada moment poczuje się jak w domu. Ten srokaty kucyk miał dużo szczęścia. Dzięki Waszej pomocy
Dziękuję za ocalenie życia Delicji. Zobaczcie, jaka to maleńka kucka
17 lipca 2024 Delicja jest już u nas od kilku dni. Zobaczcie jaka to jest mała kucka! Jest tylko troszkę większa od naszego Kurdupelka. Poza tym, Delicja jest bardzo miłą i przyjazną kucką. Szybko zaprzyjaźniła się z muliczką Miłką i Białym. Jest to trochę śmieszny skład, bo każde z nich jest zupełnie inne, ale najważniejsze, że się lubią! Dziękuję Wam
Tymuś jest już u nas kilka dni. bardzo szybko zżył się z pozostałymi osiołkami i chyba jest tu szczęśliwy
16 lipca 2024 Tymuś przyjechał do nas kilka dni temu. Był już na swoim pierwszym dniu otwartym, więc na pewno część z Was już go widziała i karmiła marchewkami. Widać, że jest u nas szczęśliwy. Bardzo szybko zżył się z resztą osiołków i trzyma się już ze stadem. Czasem osiołkom zajmuje to znacznie dłużej i przez pewnie czas wolą się
Kacperek bardzo zaprzyjaźnił się z Ludwiczkiem. Niestety dziś okazało się, że obaj są zasmarkani i muszę wezwać do nich lekarza
11 lipca 2024 Kacperek i Ludwiczek, oba kucyki uratowane przez Was niedawno, są u nas już parę dni. Zaprzyjaźnili się ze sobą i teraz chodzą sobie razem. Widać, że podoba się im u nas. Okazało się, że i Ludwiczek i Kacperek są trochę zasmarkani. Będziemy musieli zamknąć ich na jakiś czas do boksu i wezwać panią doktor. Dziękuję Wam za
Ludwiczek uratowany. Kolejny raz bardzo dziękuję za pomoc i życzę spokojnego weekendu
11 lipca 2024 Kacperek i Ludwiczek, oba kucyki uratowane przez Was niedawno, są u nas już parę dni. Zaprzyjaźnili się ze sobą i teraz chodzą sobie razem. Widać, że podoba się im u nas. Okazało się, że i Ludwiczek i Kacperek są trochę zasmarkani. Będziemy musieli zamknąć ich na jakiś czas do boksu i wezwać panią doktor. Dziękuję Wam za
Fruzia jest u nas już jakiś czas, ale mam zaległości w filmikach 😉 Teraz zaczynam je nadrabiać
8 lipca 2024 Fruzia jest u nas już jakiś czas ale w natłoku obowiązków nie miałem kiedy nakręcić z nią filmu. I w ogóle mam trochę zaległości z filmikami. Ale już nadrabiam! Więc oto Fruzia, którą niedawno uratowaliście przed rzeźnią! Zobaczcie sami, jak sobie u nas radzi. Jeszcze raz dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które pomogły w uratowaniu Fruzi!
Bardzo dawno nie było filmu z Koralikiem, więc nagrałem go dla was
https://youtu.be/KCC4YliOPIM 4 lipca 2024 Z Koralikiem nie było filmu już bardzo długo, ponad rok. Nie wiem, czy go jeszcze pamiętacie. To jeden z naszych łaciatych kucyków. Koralikowi dobrze się powodzi, co zresztą widać po jego brzuszku 😉 Dziękuję Wam za życie Koralika i reszty naszych zwierzaków! Uratowany naszym wspólnym wysiłkiem Koralik jest już w Starym Polesiu. Nie ma w nim
Ninka ma zupełnie inny charakter niż nasza pierwsza muliczka, sówka. Jest raczej nieufna i woli towarzystwo osiołków niż ludzi
https://youtu.be/V5uzcYrgV7E 24 czerwca 2024 Ninka jest u nas już ponad miesiąc. Jest muliczką, czyli pół-osłem i pół-koniem. To już druga nasza muliczka, bo pierwsza to Sówka. Sówka i Ninka są zupełnie inne, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o charakter. Sówka jest bardzo ciekawska i kontaktowa a Ninka nie ma za bardzo ochoty na bliskie kontakty z ludźmi –
Zapraszam Was na filmową wizytę u naszego stada. A jeśli chciecie odwiedzić te zwierzaki osobiście, przyjedźcie na dzień otwarty!
21 czerwca 2024 Łezka trochę zachorowała. To nic poważnego, zwykłe zaziębienie. Ale ciocia Ola musi dawać jej lekarstwa i zastrzyki. Dlatego przez pewien czas Łezka musi sobie pomieszkać w stajni, która służy nam w tej chwili za szpital. Życzcie Łezce szybkiego powrotu do zdrowia! https://youtu.be/2GobBH43b60 https://youtu.be/Ug7tiLycWG8 22 kwietnia 2024 Łezka jest już w stadzie i czuje się tu chyba jak u siebie w
Rudaska uratowana!!!
20 czerwca 2024 Rudaska już u nas jest! To był po prostu rekord. W ciągu jednego dnia zebraliśmy całą kwotę potrzebną do wykupienia Rudaski od handlarza! W ten sposób, dzięki Wam i Waszym dobrym sercom, zamiast do rzeźni Rudaska przyjechała do naszego ośrodka. I tu będzie mogła żyć sobie bezpieczne i spokojnie do końca swoich dni. https://youtu.be/Bm23RH8az6M 19 czerwca Wydarzył się
Maksio przyjechał już do nas. To bardzo miły i trochę nieśmiały osiołek. Nie rozumiem, jak można takie zwierzę oddać do rzeźni.
19 czerwca 2024 Uratowany kilka dni temu Maksio jest już u nas, w naszym nowym ośrodku. Ponieważ jest gorąco, schował się w cieniu w zagajniku, razem z kózkami. Maksio jest bardzo miły, ładny i trochę nieśmiały. Nie jest duży, jest raczej z tych mniejszych osiołków. Nie rozumiem, jak można takie zwierzę sprzedać, wiedząc że ma zostać zabite w rzeźni… Ale
Zapraszam Was na film z Marysią! CO prawda ona nie bardzo chce się pokazywać do kamery 😉
17 czerwca 2024 Przedstawiam Wam Marysię! Marysia przyjechała do nas tuż przed przeprowadzką. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zebrać pieniądze na jej ratunek, bo Marysia to duża i ciężka, a co za tym idzie, również droga klacz. Na szczęście mimo stresów daliśmy radę. Zapraszam Was na film z Marysią! Udało nam się zebrać więcej środków, więc przeznaczyliśmy je na
W końcu mam dla Was filmik z Frotką. Wszystko przez przeprowadzkę 😉
17 czerwca 2024 W końcu mam dla Was filmik z Frotką. Przepraszam, że tak to długo trwało, ale wszystko przez przeprowadzkę, bo w ostatnich tygodniach praktycznie od rana do nocy zajmowałem się przygotowaniami do przewiezienia zwierząt. Ale lepiej późno niż wcale 😉 W więc oto Frotka – a raczej Frotek, bo okazało się, że to chłopak! Frotek nie lubi być
Dominik jest już u nas. Kto z Was był na dniu otwrtym, ten miał już okazję go zobaczyć i pogłaskać. Dla reszty mam filmik 🙂
13 czerwca 2024 Dziś mam dla Was filmik z Dominikiem, który przyjechał do nas kilka dni temu. Ci z Was, którzy byli na dniu otwartym, mogli go już zobaczyć i pogłaskać. Filmik nagrywa dla Was ciocia Ola, bo ja jestem całkowicie zajęty przeprowadzką w nowe miejsce. Mamy się przenosić jutro, a wciąż wiele rzeczy wymaga ukończenia i przygotowania. Przeprowadzka kilkudziesięciu
Zapraszam Was do domu adopcyjnego u Pana Czarka! Mieszkają tam Zosia, Lucuś, Pusia i Złotek.
https://youtu.be/tgyz3CEiJj0 4 czerwca 2024 Zapraszam Was dzisiaj w odwiedziny do Pana Czarka, który przyjął do siebie cztery nasze zwierzaki – osiołki Zosię i Lucusia oraz kucyki Złotka i Pusię. U Pana Czarka są prawdziwe luksusy – piękna stajnia, łąka, las gdzie można schować się w cieniu, pyszne jedzenie. Ale najważniejsze, co zwierzaki dostały, to mnóstwo miłości i prawdziwą rodzinę! Zobaczcie,
Wydarzyła się tragedia. Julianek nie żyje
28 maja 2024 Wydarzyła się tragedia. Nie wiem jak mam to Wam powiedzieć. Julianek umarł podczas operacji. Był poddany narkozie i w pewnym momencie jego serce przestało regularnie bić. Lekarze reanimowali go przez czterdzieści minut, ale bezskutecznie. Kiedy dowiedziałem się o śmierci Julianka, nie mogłem uwierzyć, że to się stało. Wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Tylko dlaczego właśnie Juliankowi,
Zdzisio przyjechał już do nas. Remuś i Jacuś bardzo się nim zainteresowali
20 maja 2024 Zdzisio przyjechał już do nas. Trochę się mnie boi, stara się stać tak daleko, jak tylko pozwala mu uwiąz. Trudno, ma do tego prawo. Spośród naszych zwierząt szczególnie dwa osiołki, Remuś i Jacuś, zainteresowali się Zdzisiem. Z Remusiem Zdzisio się chętnie obwąchał, ale Jacusia się trochę boi i na wszelki wypadek próbował go kopnąć. Jeszcze raz dziękuję
Justyś przyjechał i czuje się już u nas dobrze. Bardzo mnie polubił i sam chętnie podchodzi
15 maja 2024 Justyś jest u nas już od kilku dni. To bardzo miły, młody osiołek. Widać, że towarzystwo innych zwierząt bardzo mu pomogło, bo dość szybko zaczął pokazywać, że czuje się tu dobrze. I już nie ryczy tak jak u handlarza. Justyś bardzo mnie polubił. Zawołany chętnie podchodzi i prosi o głaskanie. Bardzo się cieszę, że jest u nas
Zuzia jest już u nas od kilku dni. Jest bardzo miłą klaczą, garnie się do ludzi i szybko zaprzyjaźniła się z innymi zwierzętami
14 maja 2024 Uratowana kilka dni temu Zuzia jest już u nas! Kto z Was był na dniu otwartym, mógł ją już zobaczyć na własne oczy i nakarmić marchewkami. A reszcie z Was przedstawiam Zuzię teraz, Zuzia to nie tylko piękna, ale i bardzo miła klacz. Szuka kontaktu z człowiekiem a inne zwierzaki ze stada od razu ją polubiły. Nie
Lukrecja odeszła 🖤🖤🖤
14 maja 2024 Mam dla Was bardzo smutną wiadomość. Lukrecja odeszła. Jeszcze w sobotę, w czasie dnia otwartego, Lukrecja czuła się bardzo dobrze. Widzieliśmy, że zbliża się poród, więc już kilka dni wcześniej przenieśliśmy ją na osobny padok, żeby miała spokój. A wczoraj zaprowadziliśmy ją na noc do boksu. W nocy Lukrecja zaczęła rodzić. Źrebaczek, kiedy się urodził, już nie żył.
Od kiedy Torcik zamieszkał na padoku z resztą stada, zgrzeczniał nie do poznania
8 maja 2024 Na początku, kiedy Torcik do nas przyjechał, wszyscy baliśmy się wchodzić do jego boksu. Absolutnie nie zgadzał się na to, żeby go dotykać, wiązać, nie mówiąc już o jakichkolwiek zabiegach pielęgnacyjnych czy podawaniu leków. Być może to był efekt czasu spędzonego u handlarza. W końcu postanowiliśmy mimo wszystko wypuścić go do stada. I okazało się, że to
Supełek jest już u nas. Jeśli chcecie go sami zobaczyć. przyjedźcie w najblizszą sobotę na dzień otwarty!
6 maja 2024 Supełek jest już u nas, ale zupełnie nie pozwala do siebie podejść. Dlatego filmik mam dla Was nagrany z daleka 🙂 Supełek to młody osiołek. Jest nieśmiały i na razie trzyma się również na uboczu stada. Ale na pewno niedługo znajdzie sobie przyjaciół wśród innych osiołków. A do ludzi mam nadzieję że przekona się w najbliższą sobotę
