uratowane

Lejdi, Masza i Maja żyją sobie szczęśliwie i dostatnio w domu adopcyjnym. a przede wszystkim mają wspaniałych opiekunów i mnóstwo miłości!

Drodzy Przyjaciele, zobaczcie jak żyją sobie w domu adopcyjnym trzy uratowane przez Was klaczki – Lejdi, Masza i Maja. Mają do dyspozycji wielki teren i pod dostatkiem siana oraz innych smakołyków. A przede wszystkim mają rodzinę, która kocha je z całego serca! Te trzy dziewczynki żyją tylko dzięki Waszej pomocy. Daliście im wspaniały prezent – życie. A do tego spokój, miłość

madzia przeniosła się już z naszego podwórka dla dziadków na łąkę

https://youtu.be/-i-9pEHhKu8?si=9VOZuaW4iA0kmSPG 25 października 2023 Madzia przeniosła się już z wybiegu dla dziadków na łąkę, gdzie jest całe stado osiołków. Na razie jest jeszcze trochę osowiała ale jest z nią już dużo lepiej. Zauważyliście, jak bardzo Madzia jest podobna do naszej staruszki Lusi?  Dziękuję Wam bardzo za to, że ta szara ośliczka, która dopiero co straciła swoje maleństwo, żyje. Na pewno

Mały Dzikusek jest już w Starym Polesiu. Teraz będzie mógł łobuzować do woli i robić, co będzie chciał. Chyba pierwszy raz w życiu

24 października 2023 Dzikusek jest już u nas. Zobaczcie, jaki to ładny mały grubasek. Na razie jest trochę nieswój, nie chciałem go łapać, poczekam aż sam do mnie podejdzie. Z Dzikuskiem trzeba grać na jego zasadach i poczekać aż sam decyduje, że chce podejść. I zobaczycie, że niedługo nie będzie można się od niego odgonić!  Dzięki Wam Dzikusek żyje i

Dziś rano odszedł od nas Franio…

20 października 2023 Chciałbym zawsze przekazywać Wam dobre wiadomości. Ale dzisiejsza wiadomość będzie smutna. Franio odszedł od nas dziś rano. Franio było chory na RAO – ciężką, nieuleczalną chorobę dróg oddechowych u koni. Przez te miesiące, kiedy był u nas, walczyliśmy o jego życie i o to, żeby mógł jak najlepiej funkcjonować i cieszyć się życiem. Były momenty dużej poprawy.

Felek razem z Czupurkiem i Szafirkiem pojechał do swojego adopcyjnego domu. Mają tam jak w raju!

27 lutego 2024 Felek, Czupurek i Szafirek pozdrawiają ze swojego domu adopcyjnego! We trójkę pojechali do Pani Moniki około tygodnia temu, ale widać, że już się zadomowili 😊 Zawsze jesteśmy ogromnie wzruszeni dostając takie zdjęcia. To piękne ile możemy podarować tym zwierzakom gdy działamy razem. Wszyscy trzej żyją dzięki temu, że pomogliście nam ich uratować. I to dzięki Wam znaleźli

Dzięki Waszej pomocy kicia Misia była operowana i w ten sposób uratowaliście jej życie! Mimo braku jednej łapki i ogona Misia świetnie sobie radzi

2 października 2023 Pamiętacie Misię – kotkę po wypadku, której pomogliście? Misia najprawdopodobniej była przejechana wózkiem widłowym. Żeby była szansa na ratunek, trzeba było jak najszybciej ją operować i amputować jedną z łap i ogon. Udał nam się zebrać pieniądze i Misia była operowana. Niestety mimo usilnych prób pani Małgosi nie udało się znaleźć dla Misi domu. Dlatego ostatecznie Misia

Matylda jest już w Starym Polesiu. Od razu ZAPRZYJAŹNIŁA się z Klaudią

28 września 2023 Matylda jest już u nas! Jest bardzo miłą i spokojną klaczą. Od razu zaprzyjaźniła się z Klaudią, a z pozostałymi końmi musi się jeszcze dogadać.  Niedługo Matyldę obejrzy pani weterynarz i sprawdzi przede wszystkim jej plecy. A jeśli chcecie odwiedzić Matyldę, zapraszam Was serdecznie na dzień otwarty w sobotę 7 października. Będzie można ją pogłaskać i nakarmić

Balbinka wróciła do nas z domu adopcyjnego. Jej rodzina adopcyjna nie mogła już się nią zajmować

27 września 2023Drodzy Państwo, pamiętacie Balbinkę? Ta piękna srokata klacz była długo w domu adopcyjnym. Niestety tak ułożyła się sytuacja, że rodzina adopcyjna nie mogła dłużej zapewnić jej opieki i Balbinka wróciła do nas. Wszystkie konie i osiołki, które idą do adopcji, nadal pozostają własnością Fundacji i w razie czego mogą do nas wrócić.https://youtu.be/CjPx1OOwxoo Pamiętacie Balbinkę? Uratowaliśmy ją wspólnie kilka

Krecik przyjechał do nas. jest chory, tak jak przypuszczałem

18 września 2023 Krecik jest już z nami i tak jak przypuszczałem jest chory. Będzie musiał pewien czas spędzić w naszym drewnianym szpitalu. Zostanie tu do momentu, aż wyzdrowieje. Krecik ma tak zwane zołzy, co objawia się gorączką, katarem, kaszlem i ropnym wrzodem na podgardlu. Jest to bardzo zaraźliwa choroba osiołków i koni. Na szczęście, jeśli w porę podejmie się

Groszek, Marcepanek, Lisek i Pestka poszli razem do adopcji. Pojechli aż pod Kraków

  15 września 2023 Lisek, Pestka, Groszek i Marcepanek przeprowadzili się – cała czwórka razem – do domu adopcyjnego. Pojechali aż pod Kraków. Życzę im wspaniałego życia. Niech im się wiedzie jak najlepiej. 3 sierpnia 2023 Groszek jest tak przyjaznym kucykiem i tak bardzo lubi towarzystwo ludzi, że nawet nie musi nosić kantara. Lubi głaskanie, czesanie, przytulanie. Bardzo chciałbym zatrzymać

Pyza bardzo szybko znalazła dom adopcyjny i jest już po przeprowadzce 🙂

Pyza znalazła dom adopcyjny! Ma towarzystwo innych koni, ogromne zielone łąki do dyspozycji i opiekę kochających ludzi. Czyli to wszystko, czego koń potrzebuje do szczęścia 🙂  https://youtu.be/b3TL6Sk5lNs 21 sierpnia 2023 Pyza wyszła właśnie na łąkę. Od tej pory nie będzie już mieszkać w boksie, tylko na zewnątrz, z całym stadem. Dołączenie nowego konia do stada to zawsze moment dużych emocji

Dawno nie było Filmu z Jeżykiem, którego uratowaliście wiosną. Pamiętacie go jeszcze?

https://youtu.be/QmbUICMt_CM 6 września 2023 Drodzy Państwo, pamiętacie tego kawalera? To jest Język. Bardzo dawno nie było z nim filmiku. Język radzi sobie bardzo dobrze. Sami możecie zobaczyć jaki jest grubiutki i błyszczący.  Na początku z Jerzykiem nie było łatwo. Po pierwsze nie dawał do siebie podchodzić a po drugie trochę ganiał inne konie ze stada. Ale widocznie poczuł się już

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wczorajsze odwiedziny!

3 września Wczoraj dopisała piękna pogoda i goście. Można było obejrzeć, pogłaskać i nakarmić wszystkie nasze zwierzaki. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie Sówka, która przeskoczyła drewniany płotek i znalazła się wśród odwiedzających. Bardzo Wam wszyscy dziękujemy i zapraszamy za miesiąc!

Ośliczka Rózia i ja zapraszamy Was na dzień otwarty: W najbliższą sobotę, w godzinach 10.00 – 14.00. Do zobaczenia!

Drodzy Państwo, jeśli chcecie spotkać się z Rózią, Sówką, Jacusiem i z całą resztą naszej kopytnej gromadki, zapraszam Was na dzień otwarty – w najbliższą sobotę w godzinach 10.00 – 14.00! Będziecie mogli poznać osobiście i pogłaskać te zwierzaki, którym uratowaliście życie. To jest cudowne uczucie widzieć, że szczęśliwe chodzą po łące, przepychają się i proszą o marchewki.  Kiedy: sobota 2

Milusia jest u nas już od tygodnia, ale jakoś w ferworze walki zapomniałem nakręcić z nią filmu. Proszę bardzo, oto Milusia:

31 sierpnia 2023 Jakoś w ferworze walki zapomniałem w zeszłym tygodniu nakręcić z Milusią film. Jest u nas już od tygodnia. I ma bliźniaczkę – Bułeczkę. Zobaczcie jakie są podobne!  Milusia nie dała się złapać na potrzeby tego filmiku. Na razie nie życzy sobie być zbyt blisko ludzi i w sumie wcale się jej nie dziwię. Ale mam nadzieję, że

iskierka jest już u nas na łące. Zaopiekowała się nią grupka osiołków oraz kucyk Śnieżek

26 sierpnia 2023 Iskierka jest już u nas na łące. Zobaczcie jak miło przyjęły ją inne osiołki. Najbardziej zainteresowany jest chyba Jacuś. Iskierka bardzo spodobała się również Śnieżkowi i dołączył do grupy powitalnej, choć zwykle osiołki trzymają się z osiołkami a kucyki z kucykami. Być może przez dłuższy pobyt z Kartofelkiem na jednym padoku Śnieżek pomyślał, że w sumie z

Lisek, Groszek, Marcepanek i Pestka poszli razem do adopcji. Pojechali aż pod Kraków

15 września 2023 Lisek, Pestka, Groszek i Marcepanek przeprowadzili się – cała czwórka razem – do domu adopcyjnego. Pojechali aż pod Kraków. Życzę im wspaniałego życia. Niech im się wiedzie jak najlepiej. https://youtu.be/jld2BxyvCdM 23 sierpnia 2023 Lisek jest u nas już ponad miesiąc. Zaprzyjaźnił się już ze stadem i jego wcześniejsza nieśmiałość w stosunku do innych koni zupełnie znikła. Do

Odeszła od nas Księżna…

Drodzy Państwo, chciałbym zawsze przekazywać Wam dobre informacje. Ale niestety są również trudne chwile i złe wiadomości. Wczoraj odeszła od nas Księżna. Wielu spośród Was poznało ją osobiście zatem wiecie, jak miłą i pogodną klaczą była Księżna. Widać było, że mimo swojej nieuleczalnej choroby cieszy się każdą chwilą życia. Będzie nam Cię brakowało, Księżniczko… https://youtu.be/pZSHcaXv8sc Księżna to piękna, szlachetna klacz

Udało mi się zwabić Jagódkę i nagrać z nią porządny filmik.

Jak się okazało po schwytaniu – Jagódka to bardzo miła ośliczka. Zobaczcie sami https://youtu.be/G4WeL18aO2k 30 lipca 2023 Jagódka przyjechała do Starego Polesia i po kontroli lekarza od razu wypuściłem ją na łąkę. Stadko osiołków od razu bardzo się nią zainteresowało, ale Jagódka na razie nie chce do nich podchodzić. Jest dosyć nieśmiała i na razie trzyma się z dala od

Basia znalazła dom adopcyjny. Ma teraz prawdziwą rodzinę!

Basia pozdrawia Was ze swojego cudownego domu adopcyjnego, gdzie stała się prawdziwym członkiem rodziny!  Czy poznajecie tą dziewczynkę? Bo ja sam nie mogłem jej rozpoznać. To Basia, a obok jej synek Bartuś. Basia na wiosnę zmieniła zupełnie kolor! Z brązowej jak jej synek stała się… nawet nie wiem jak określić ten kolor. Szara? Szarobrązowa? Srebrzysta? W każdym razie wygląda całkiem inaczej!

Dawno nie było filmu z puszkiem, bo nie dawał się złapać. Ale w końcu mi się udało. Puszek nie jest tym szczególnie zachwycony 😉

24 lipca 2023 Dawno nie było filmu z Puszkiem, bo ten kawaler nie daje się łapać. Ale tym razem się udało!  U Puszka wszystko jest dobrze, chociaż nadal nie jest zbyt ufny. Po prostu trzeba byłoby poświęcić mu więcej czasu, ale ja przy tylu zwierzętach nie jestem w stanie mu tego zapewnić. W domu adopcyjnym na pewno po dwóch tygodniach

Klara pozdrawia Was z domu adopcyjnego. Zobaczcie, jak wypiękniała

Drodzy Państwo, Klara przesyła Wam pozdrowienia z domu adopcyjnego. Zobaczcie, jak wypiękniała w towarzystwie innych koni i kochających ją ludzi! Drodzy Państwo, Klara znalazła dom adopcyjny! Klara pojechała do swojego nowego domu. Zaopiekowała się nią rodzina, która ma już stadko innych koni i duże doświadczenie z końmi. To bardzo dobrze, ze względu na swój dominujący charakter takich właśnie opiekunów Klara

Pierożek pojechał do domu adopcyjnego. Życzmy mu szczęścia!

Drodzy Państwo, Pierożek znalazł dom adopcyjny! Bardzo się cieszę, bo będzie tam otoczony troskliwą opieką i miłością. Chociaż trudno mi było się z nim rozstać… Życzmy mu szczęścia! Pierożek jest już w Starym Polesiu. U nas też ryczy, chyba to lubi 😀 Ale to już zupełnie inny dźwięk niż tam, u handlarki. Teraz jest wesoły i pogodny. Pierożek nawołuje w

Michałek jest już u nas. Zaopiekowała się nim sówka i Jacuś. Mam nadzieję, że Michałek wkrótce poczuje się tu jak w rodzinie

7 lipca 2023 Michałek przyjechał do mnie i jest już razem ze stadem. Jest bardzo spokojny, widać że potrzebuje towarzystwa mojego i innych osiołków. Zajęła się nim już Sówka i Jacuś. Mam wrażenie, że Michał dołączy do nich i będzie jednym z osiołków, które nie odstępują mnie na krok kiedy jestem z nimi na łące. Cieszę się bardzo, że inne

Pożegnaliśmy Perełkę…

Perełka odeszła od nas… Już kiedy przyjechała, była bardzo słaba i wychudzona. Potem okazało się jeszcze, że ma chore serce i ono ostatecznie nie wytrzymało. Najważniejsze jest, że dzięki Wam ostatnie miesiące swojego życia Perełka spędziła wśród przyjaciół, otoczona opieką i miłością. Być może pierwszy raz w życiu. Żegnaj, Perełko… https://youtu.be/vg1F2xCgi5U Perełka bardzo się poprawiła od dnia swojego przyjazdu. Był

Kamyczek pojechał do domu adopcyjnego razem z Gacusiem

Kamyk i Gacuś pojechali razem do adopcji. Mam nadzieję, że otoczony miłością i opieką Kamyczek nabierze znów zaufania do ludzi 🙂  Niech im się w nowym domu wiedzie jak najlepiej! 06.06.2021 Kamyczek to jeden z naszych najładniejszych osiołków – a może nawet najładniejszy? Ma piękną, jedwabistą sierść z pasemkami, która aż zaprasza do tego, żeby Kamyczka pogłaskać. Ale niestety Kamyk

Stasio jest już u mnie. Był bardzo niespokojny w boksie, więc po jednym dniu pozwoliłem mu dołączyć do stada

28 czerwca 2023  Stasio jest już u nas. Na początku zostawiłem go w boksie ale bardzo źle to znosił, dlatego szybko wypuściłem go do innych koni.  Widać, że Stasio jest kucykiem po przejściach. Teraz dopiero widzę, że cały jego grzbiet jest poprzecinany dziwnymi śladami. Czy ktoś go bił? Trudno powiedzieć. Może pani weterynarz będzie w stanie powiedzieć coś więcej, kiedy